МОЗ ігнорує запити громадськості щодо держзакупівель ліків

На інформаційні запити ВБФ “Крона” стосовно державних закупівель лікарських засобів для дітей, хворих на онкологічні й онкогематологічні захворювання, Міністерство охорони здоров’я не дало жодної відповіді

На інформаційні запити ВБФ “Крона” стосовно державних закупівель лікарських засобів для дітей, хворих на онкологічні й онкогематологічні захворювання, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) не дало жодної відповіді. Моніторинг відбувається в межах проекту “Громадський контроль у сфері державних закупівель лікарських засобів для дітей з онкогематологічними захворюваннями” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, МОЗ не пускає журналістів на процедури розкриття пропозицій торгів, посилаючись на принципи конфіденційності та небажання учасників допускати ЗМІ. Як стверджують представники ВБФ “Крона”, відомство ігнорує запити неурядових організацій щодо інформації по суті закупівель, а також не оприлюднює ціни за одиницю лікарського засобу, виробника, якості, брендової назви ліків, щодо яких прийнято рішення про закупівлю.

На офіційному веб-порталі з питань державних закупівель не розміщено повної інформації, як того вимагає закон. Так, не було повідомлено про прийняття пропозицій конкурсних торгів, які провело МОЗ 12 і 15 серпня, хоча вже було оголошено результати цих закупівель. Не було оприлюднено протоколів розкриття пропозицій торгів, які відбулися в Міністерстві 27 вересня.

Громадський контроль у сфері державних закупівель передбачено законом “Про здійснення державних закупівель”. Документ передбачає, що замовники, учасники й уповноважений орган мають сприяти громадському контролю, забезпечувати вільний доступ до всієї інформації щодо державних закупівель, надавати доступ представникам ЗМІ на процедури розкриття пропозицій.

ВБФ “Крона”
(044) 206 00 00
krona@niko.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: