Монітори НПМ вивчатимуть, як захищати права людини за допомогою відео

Монітори Національного превентивного механізму (НПМ) вивчатимуть, як знімати адвокаційні ролики та захищати права людини за допомогою відео.

Монітори Національного превентивного механізму (НПМ) вивчатимуть, як знімати адвокаційні ролики та захищати права людини за допомогою відео.

Відповідний семінар для моніторів проведе Вікторія Купер, представниця організації Witness (США), що спеціалізується на відеодокументації.

Протягом навчання учасники дізнаються, як документальні ролики реально допомагали у захисті прав людини, вивчать різницю між роликом для адвокації та роликом для суду, з’ясують вимоги для доказів та потренуються у зйомках.

«Монітори НПМ часто стають свідками грубих порушень прав людини і мають унікальну можливість донести цю інформацію до тих, хто може змінити ситуацію на краще: суди, комісії, неурядові організації, ЗМІ тощо. Відео – дуже важливий та ефективний інструмент як для збору доказів, так і для ілюстрації правопорушень, тому що воно демонструє константу – те, що вже сталося, що вже не змінити, і з чим важко сперечатися. Разом із тим сам матеріал, зйомка відео та його розповсюдження – процес із підвищеною відповідальністю та ризиком, який вимагає певних навичок та знань. Використовуючи техніки відеофіксації у полях та адвокаційні «лайфхаки» з розповсюдження відео після польових робіт, монітори зможуть підкріпити свої висновки, пролити світло на проблеми та посилити свою роль», – наголошує Вікторія Купер. 

Навчання моніторів НПМ реалізується за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: