Молодь Сумщини формує свій “Європейський вибір України”

Сумська молодь дізналась про історію, інституціональну структуру Європейського Союзу та відносини в рамках Європейської політики сусідства, а також на практиці засвоїла навички прийняття рішень в інституціях ЄС щодо вступу нових членів.

3 лютого у Сумському державному університеті  проводилась чергова рольова гра з європейської інтеграції “Європейський вибір України”. Гра розроблена на основі гри “Формування майбутнього Європи”. Тренери – член Молодіжної команди “Україна за Європу”, Голова Правління Донецької обласної молодіжної організації “Євроклуб”, магістр європейських студій Сергій Штукарін та координатор сумського Центру європейської інформації Анна Десятова. Гра пройшла за підтримки Програми Youth Engaging Society, Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” та Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні в рамках загальноукраїнського проекту, що реалізує Інститут євроатлантичного співробітництва.

Студенти, аспіранти Сумського державного університету, Сумського державного педагогічного університету, Інституту прикладної фізики, Української академії банківської справи, учні Класичної гімназії, ряду шкіл та громадських організацій Сумщини взяли участь в рольовій грі як уповноважені делегати країн, що прагнуть вступити до Європейського Союзу (Македонія, Туреччина, Україна, Хорватія), представники основних інституцій Євросоюзу (Європейська Комісія, Рада ЄС, Європейський Парламент) а також кореспонденти засобів масової інформації. 

Грі  передувала інтерактивна лекція про європейську інтеграцію, на якій учасники виявили свої знання з історії Європейського Союзу, інституцій ЄС, а також дізнались  про розвиток відносин Україна-ЄС та Європейську політику сусідства. Перед ознайомленням з ролями та впродовж самої гри були проведені гра “Євробінго” та три маленькі євровікторини, що закріпили отримані знання.


Школярі, студенти та аспіранти так швидко вжились у ролі, що почали хвилюватись за успіх переговорного процесу мабуть більше, ніж реальні учасники переговорного процесу. Представники країн-претендентів намагались у найгарнішому світлі представити свої країни, коли писали заявки на вступ до ЄС та подавали їх на розгляд в європейські інституції, гаряче відстоювали свої позиції перед Єврокомісарами, міністрами-членами Ради ЄС та європарламентарями. Представники європейських інституцій ретельно вивчали наведені країнами дані, обговорювали відповідність Копенгагенським критеріям – критеріям вступу в ЄС – кожної країни. Представники ЗМІ намагались бути присутніми на всіх етапах переговорів, готували інформаційні матеріали, статті та повідомлення, проводили прес-конференції, брали інтерв’ю у учасників. Преса виявляла активну громадянську позицію і насправді проявляла себе як “четверта влада”, впливаючи на хід гри. І хоча за результатами голосування у Раді, жодній з країн не пощастило досягти членства, усі залишились задоволені й виснажені від емоцій, які вирували впродовж симуляції.

На думку більшості учасників, на даному етапі ЄС сам не готовий до розширення, а країни, що намагались інтегруватися і звітували про проведені реформи, отримали бонуси – як і в реальній політиці – саме такий підхід пропагує Європейська Політика Сусідства, учасником якої є Україна.

Наприкінці організатори гри запросили всіх учасників взяти участь у відкритті молодіжного європейського клубу при Сумському Центрі Європейської інформації, а волонтерка Корпусу Миру США Рут Мулеро провела серед учасників гри вікторину щодо членства країн ЄС у Зоні Євро. Нагородою для переможця була вільна участь у Camp “EXCITE!” — заході, що проводиться Корпусом Миру спільно з Центром Європейської інформації в місті Суми.


Автор : Олег Гончаренко, Експерт Сумського Центру Європейської Інформації,

Олена Романова, координатор програми “Європейська програма”
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: romanova@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, Бехтерівський пров. 13а, к.5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: