Молодь шістьох українських міст переглянула вистави, присвячені європейським цінностям

З 16 по 24 травня з нагоди Дня Європи молодь у шістьох містах України обговорювала європейські цінності

З 16 по 24 травня з нагоди Дня Європи молодь у шістьох містах України обговорювала європейські цінності. Обговорення відбулися в межах проекту “Молодь – за європейські цінності!” та загальноукраїнської кампанії “Я поділяю європейські цінності”, які ініціювали Мережа центрів європейської інформації та Вінницький регіональний центр інформації “Креатив” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Старшокласники та студенти Львова, Хмельницького, Кіровограда, Чернівців, Вінниці та Черкас переглянули й обговорили три вистави, кожна з яких презентувала певну європейську цінність.

Верховенство права, права людини та збереження історичної, культурної та національної спадщини було показано в мініатюрі Валентини Сторожук “Безсмертя Пирогова”.

Вистава “Варшавський набат” Вадима Коростильова написана на основі історії польського єврея, вчителя, лікаря, директора єврейського притулку для сиріт Януша Корчака, який 1942 року пішов добровільно в газову камеру разом зі своїми дітьми. Це п’єса російського автора про польського єврея, яку виконує українська молодь, і є втіленням поняття “толерантність”.

Моновистава “Суфлер” за віршем Василя Стуса була присвячена самому поетові. У ній було показано його боротьбу за такі європейські цінності, як свобода, демократія, людська гідність, права людини.

Після театральних постановок учасники заходу взяли участь у дискусії щодо проголошених цінностей і розмалювали арт-об’єкт із символікою скріплених рук, який є офіційним логотипом загальноукраїнської кампанії “Я поділяю європейські цінності”.

Відео можна переглянути тут.

Контакти: Центр європейської інформації у Вінниці, Оксана Бондар, oksana.bondar.v@gmail.com, 097 391 35 90

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: