«Молодь проти гречки» або як подолати виборчу пасивність

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», розпочала реалізацію ініціативи щодо активізації молоді до участі в місцевих виборах 2015 року під назвою «Молодь проти гречки».

Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», розпочала реалізацію ініціативи щодо активізації молоді до участі в місцевих виборах 2015 року під назвою «Молодь проти гречки». Один з месседжів кампанії – «Пасивність на виборах коштує життів на акціях протесту». Всі заходи ініціативи, які були презентовані на прес-конференції в місті Одесі 5 жовтня 2015 року, в різний спосіб закликають молодих людей бути активними на виборах, аби потім не прийшлось розплачуватися дорогою ціною за таку пасивність.

На жаль, місцеві вибори 2015 року лише загострили “класичні” виборчі проблеми — зокрема, популізм, засилля схем підкупу виборців, адмінресурс, незрозуміле законодавство. Нівелювати чи суттєво знизити такі загрози може висока активність та усвідомлений вибір тих верств населення, які традиційно тримали останні місця в явці виборців. В першу чергу, маються на увазі представники молодого покоління, котрі при належній мотивації, активізації та просвіті здатні суттєво вплинути на проведення справедливих демократичних виборів. Подолати традиційну пасивність молодого покоління непросто і неможливо протягом короткого часу, але спонукати до таких змін цілком реально. В основі підходу ініціативи «Молодь проти гречки» лежить максимальне залучення молодого покоління до всіх заходів, котрі побудовані на засадах відповідності та прийнятності до запитів молоді, а також практичності. Вислів “гречка” застосовується як збірний образ відкритого чи прихованого підкупу виборців та всілякої дискредитації  виборчого права.

Спеціально для ініціативи розроблюється бренд-бук та графічна візуалізація. Наразі відповідні робочі напрацювання активно обговорюються з молоддю під час проведення навчання спостерігачів від ВГО «Комітет виборців України» та ГМ «Опора». Фінальні продукти з декількома основними повідомленнями/закликами будуть поширені серед молоді у вигляді наліпок, брелоків та магнітів.

Просвітницький сегмент ініціативи включає організацію та проведення “Школи молодого виборця”, поширення просвітницького буклету “У тебе ЦЕ вперше — зроби все правильно!” та просвітницьких матеріалів в соціальних мережах. Програма «Школи молодого виборця» включає 5 інтерактивних занять та буде впроваджена в трьох навчальних закладах Одеської області (в містах Котовськ та Татарбунари). Активні та мотивовані учасники навчання будуть залучені до громадського спостереження за виборчим процесом. Буклет надаватиме поради молодим виборцям, як ефективно реалізувати та захистити своє право голосу на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. За фінансування NED ініціатива «Молодь проти гречки» буде підсилена двома просвітницькими відеороликами та флаєрами з протидії підкупу виборців, а також тематичними телепередачами. 

Мотиваційно-активізаційний сегмент ініціативи включає проведення двох конкурсів. В рамках конкурсу коротких відео “Чому я йду голосувати”, кожен виборець може відзняти аматорське відео тривалістю до 20 секунд та загрузити його в соціальну мережу за визначеним хеш-тегом. З найбільш “рейтингових” відео буде виготовлено відео-колаж та у вигляді окремого ролика “запущено” по соціальним мережам. Фото-анти-рейтинг “Кращий гречкосій” передбачає кампанію з фіксування, розміщення в соціальних мережах та публічного засудження фактів підкупу виборців. Переможців обох конкурсів буде відзначено грамотою та смартфоном. Також передбачено поширення в соціальних мережах та в ефірі місцевих телеканалів відеоролика “Не ПРОСПИ свій шанс на нормальну країну”, поширення друкованих плакатів «Кому ти дозволиш вирішувати своє майбутнє?” та аналогічних постерів в мережі Інтернет. 

Правозахисний блок включає в себе заходи, направлені на активний захист виборчого права молоді. В першу чергу, це надання безоплатної правової допомоги молодим виборцям з усіх аспектів ефективної реалізації та захисту права голосу (особливо що торкається адміністративного впливу на волевиявлення, кампаній підкупу студентів чи створення штучних перепон для голосування). Крім того, це звернення до правоохоронних органів з виявлених фактів підкупу виборців, незаконної агітації та інших порушень виборчого законодавства та здійснення контролю за належним розслідуванням таких випадків.

В напрямку співпраці з правоохоронними органами вже досягнуто відповідних домовленостей.  24 вересня голова Одеської обласної організації Комітету виборців України Анатолій Бойко прийняв участь в селекторній нараді з Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим та зустрівся з начальником ГУМВС України в Одеській області Гіоргі Лорткіпанідзе. За досягнутою домовленістю, активісти організації на постійній основі будуть повідомляти органи міліції про всі зафіксовані виборчі порушення, щотижня обмінюватися інформацією про хід розслідувань, а також взаємодіяти у питаннях протидії підкупу виборців.

Ініціатива “Молодь VS “виборча гречка” реалізується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України”, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Ініціатива має на меті підвищення активності, свідомості і виборчої культури молодих виборців та посилення їх впливу на проведення чесних демократичних місцевих виборів 2015 року та подальші громадсько-політичні події в країні.

Контакти: Прес-служба Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України”, (048) 716 40 18

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: