Молдовани Одещини мають проблеми з легалізацією в Україні

У вересні-жовтні Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” провела виїзні прийоми у прикордонних молдовських селах Котовського та Красноокнянського районів Одеської області

У вересні-жовтні Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” провела виїзні прийоми у прикордонних молдовських селах Котовського та Красноокнянського районів Одеської області. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

По правову допомогу звернулися 14 мешканців сіл. Експерти проаналізували проблеми жителів із легалізацією на території України й оформленням житла. На думку фахівців, для вирішення таких проблем безоплатної правової допомоги часто буває недостатньо – потрібне сприяння міграційної служби, сільських рад, а в окремих випадках і судів.

Юристи Центру права в Котовську й далі надають консультації з найбільш складних питань, залежно від ситуації готують звернення до органів влади чи судові позови. Найближчим часом буде підготовано запит до управління державної міграційної служби в Одеській області для роз’яснення найбільш проблемних і нестандартних ситуацій.

Крім того, заплановано підготувати й поширювати буклет-пам’ятку “Легалізація й оформлення права власності на житло”, провести низку семінарів для голів і секретарів сільських рад, розробити методичні рекомендації для державних службовців щодо сприяння у здійсненні легалізації, отриманні ідентифікаційних документів та оформленні права власності на житло в сільській місцевості.

Контакти:
Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: