Моделі інтеграції надання медичної допомоги вразливим групам пацієнтів: аналітична записка

Експерти Інституту економічних досліджень і політичних консультацій підготували аналітичну записку “Моделі інтеграції надання медичної допомоги вразливим групам пацієнтів”

Експерти Інституту економічних досліджень і політичних консультацій підготували аналітичну записку “Моделі інтеграції надання медичної допомоги вразливим групам пацієнтів”. Матеріал опубліковано за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

В аналітичній записці представлено моделі інтеграції надання медичної допомоги вразливим групам пацієнтів (зокрема ВІЛ-інфікованим, хворим на туберкульоз, пацієнтам, які потребують паліативної допомоги, хворим на діабет) на первинному рівні медичної допомоги. Також подано модель надання послуг із репродуктивного здоров’я та планування сім‘ї. В цих моделях ключову роль відіграє сімейний лікар. Як свідчать обговорення цих моделей, ані пацієнти, ні лікарі не готові до їх негайного запровадження. Тому, на думку експертів, процес запровадження повинен бути поступовим. Датою повного впровадження цих моделей може стати січень 2020 року.

Контакти:
Інститут економічних досліджень і політичних консультацій
(044) 278 63 42
institute@ier.kiev.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: