Міжнародний тиждень глухих людей

У 2015 році Міжнародний тиждень глухих припадає на 21-27 вересня та відзначається під гаслом «Із правом на жестову мову наші діти зможуть!».

У середу, 23 вересня, о 10:00 в інформаційному агентстві «Українські новини» (вул. Еспланадна, 20) відбудеться прес-конференція, присвячена Міжнародному тижню глухих людей.

У 2015 році Міжнародний тиждень глухих припадає на 21-27 вересня та відзначається під гаслом «Із правом на жестову мову наші діти зможуть!».

Мета цього міжнародного заходу – привернути більше уваги владних структур, громадськості і ЗМІ до проблем і сподівань нечуючих людей, продемонструвати всьому світові, що ці люди мають бути захищені законодавством нарівні з іншими громадянами.

Незважаючи на ратифікацію Україною в 2009 та вступ у дію в 2010 році Конвенції ООН про права людей з інвалідністю, дотепер люди з інвалідністю в Україні, зокрема й нечуючі, відчувають на собі прояви дискримінації та обмеження в доступі до загальнолюдських прав, задекларованих в Конституції України.

Учасники прес-конференції:

Ірина ЧЕПЧИНА – перший заступник голови Центрального правління Українського товариства глухих (УТОГ);

Наталія АДАМЮК – старший науковий співробітник Інституту спеціальної педагогіки НАПН України, кандидат педагогічних наук – питання освіти нечуючих;

Ганна ЩУЦЬКА – кандидат технічних наук, доцент, директор ДВНЗ «Київський коледж легкої промисловості»;

Ігор БОНДАРЕНКО – голова Ради перекладачів жестової мови Київської організації УТОГ;

Марія АНДРІЄНКО – лідер Молодіжної ради Українського товариства глухих (УТОГ).

***

Реєстрація ЗМІ на місці за редакційними посвідченнями.

Організатори прес-конференції – Українське товариство глухих (УТОГ), Центр інформації про права людини у співпраці з Коаліцією з протидії дискримінації в Україні та за підтримки Європейського Cоюзу та Міжнародного фонду «Відродження».

Захід відбувається в рамках проекту:  “Досягнення рівності: спільний підхід для покращення стану  рівності та недискримінації”.

Контакти: Тетяна Печончик, tetyana.pechonchyk@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: