Міжнародний круглий стіл «Пам’ять про Голокост»

27 травня 2015 р. о 9.00, в Музеї Національного університету «Києво-Могилянська академія» (адреса: Київ, вул. Г. Сковороди, 2) відбудеться Міжнародний круглий стіл «Пам’ять про Голокост: освітні практики та шляхи подальшого розвитку в сучасній Україні».

27 травня 2015 р. о 9.00, в Музеї Національного університету «Києво-Могилянська академія» (адреса: Київ, вул. Г. Сковороди, 2) відбудеться Міжнародний круглий стіл «Пам’ять про Голокост: освітні практики та шляхи подальшого розвитку в сучасній Україні». Організатори  – Український центр вивчення історії Голокосту, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Українська асоціація юдаїки в партнерстві з Міжнародним фондом «Відродження» і за підтримки Посольства Угорщини в Україні та Міжнародного альянсу пам’яті жертв Голокосту.

До участі запрошуються викладачі вищих освітніх закладів, а також представники громадських організацій, які займаються дослідженням питання історії Голокосту і геноциду ромського народу.

Участь у заході лише за попередньою реєстрацією. Реєстрація проходить до 26 травня, 12.00.

Міжнародний альянс пам’яті жертв Голокосту (IHRA) є міждержавним органом, який, згідно з декларацією Стокгольмського міжнародного форуму з історії Голокосту 2000 року, має забезпечувати підтримку національних і міжнародних заходів із дослідження, викладання й увічнення пам’яті жертв Голокосту – переслідувань і вбивства євреїв та ромів нацистами. Дійсними членами Альянсу сьогодні є тридцять одна країна; вісім країн мають статус спостерігачів, до яких має намір приєднатися Україна.

Круглий стіл відбувається з нагоди початку головування Угорщини на посаді країни – голови Альянсу.

У суверенній Україні процеси викладання й увічнення пам’яті жертв Голокосту помітно активізувалися. Під час круглого столу відбудеться обговорення нагальних проблем, що стосуються цих процесів, дискусія щодо різноманітних аспектів освітньої і просвітницької діяльності, зокрема формальної та неформальної її складових, а також історичної пам’яті про Голокост.

Контакти: Надія Уфімцева nadia.ufimtseva@gmail.com

 

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: