Міжнародний фонд «Відродження» вітає ромську громаду України з Міжнародним днем ромів

Вітаємо ромську громаду України зі святом, бажаємо єдності, сили і щастя! Щиро, ваш партнер Міжнародний фонд «Відродження»

8 квітня світ відзначає Міжнародний день ромів – свято ромської культури й ідентичності, – встановлений у 1990 році на ІV Всесвітньому конгресі ромів. Цей день – можливість для ромів в усьому світі привернути увагу суспільства до проблем дискримінації за етнічною ознакою, стереотипів та упереджень, прав дітей і жінок всередині ромської спільноти, сегрегації у навчанні й умов проживання ромських громад по всій Європі. 

Протягом 20 років Міжнародний фонд «Відродження» є надійним партнером ромських громад в Україні у питаннях захисту прав, отримання ідентифікаційних документів, покращення доступу до освіти, самоорганізації ромських громад, які проживають компактно, підтримки ромського й проромського правозахисного руху. Ми підтримуємо проекти, покликані зберегти історичну пам’ять, культуру, та зруйнувати упередження й стереотипи щодо ромів. Нам важливо, щоб завдяки цій підтримці з’являлися нові лідери, здатні просувати зміни як усередині, так і представляти інтереси своєї громади назовні. 

Міжнародний день ромів – це можливість для всіх громадян України дізнатися більше про людей, які живуть поряд, але про яких, насправді, мало відомо. Роми потребують підтримки і партнерства. Ставлення до ромів – це щоденний іспит на демократичність і відкритість суспільства. Саме тому Фонд невпинно продовжить засуджувати і протидіяти будь-яким формам дискримінації, антиримській риториці, мові ворожнечі і поширенню стереотипів щодо ромів. Наше спільне завдання – утвердження рівних прав і можливостей, які базуються на взаємній повазі і довірі.

Працюючи задля ствердження цінностей відкритого суспільства, ми вітаємо ромську громаду України зі святом і бажаємо єдності, сили та щастя!

Свенкоса драга амала! Явен кетане машкір песте, зорале тай бахтале!

Щиро, ваш партнер Міжнародний фонд «Відродження»

Тумаро партнеро Міжнародний фонд «Відродження»

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: