Міжнародний фонд “Відродження” співфінансував написання Заявки від України до Глобального Фонду щодо компоненту “туберкульоз”

Міжнародний Фонд “Відродження” разом з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Німецьким Товариством технічної співпраці (GTZ) співфінансував написання Заявки від України до Глобального Фонду щодо компоненту “туберкульоз” на 9 Раунд.

Наразі проводиться оцінювання заявки, результати будуть відомі у листопаді 2009 року.

З текстом заявки можна ознайомитися тут.

Заявка від України до Глобального фонду у попередньому, 8, Раунді отримала оцінку категорії 3, що означає “Не рекомендовано для фінансування у нинішньому вигляді, але пропонується подати знову після внесення значних змін”. Тому Національна Рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка подавала заявку від імені України, вирішила подати її знову у 9 Раунді. Для технічного забезпечення написання заявки і були залучені кошти донорів.

У реалізації проекту написання консолідованої Заявки від України до ГФ було залучено експертів та фахівців із наступних організацій: ВООЗ, Проект USAID/HPI, РАТН, МОЗ, Фундація “Громадський рух “Українці проти туберкульозу, “Міжнародна журналістська асоціація “Здоров’я без кордонів”, Фонд Ріната Ахметова “Розвиток України”, Національний Інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф. Г. Яновського, Всеукраїнська Мережа ЛЖВ, Коаліція ВІЛ-сервісних організацій, Товариство Червоного Хреста України, Міжнародна коаліція організацій “Зупинимо туберкульоз разом”, МБФ “Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні”, UNAIDS, Міжнародна Організація Міграції, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, Міжнародний ромський жіночий фонд “Чіріклі”.

Фінансування, заявлене в Заявці до Глобального Фонду, спрямовуватиметься на боротьбу з туберкульозом в Україні, епідемія якого паралельно з епідемією ВІЛ/СНІДу важким тягарем лягає на національну систему охорони здоров’я. На сьогодні показник захворюваності на туберкульоз, що збільшився за останні 11 років (з 1997 по 2008 роки) у 1,6 раза, сягнув 77,8 випадків на 100 тисяч населення, що у 10-12 разів перевищує відповідні показники розвинених країн і є найвищим у Європі після Російської Федерації.

Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (Глобальний Фонд) – глобальне приватно-державне партнерство, створене для залучення та розподілу додаткових ресурсів з метою профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу і малярії.

Юлія Гордонна, асистент програми “Громадське здоров’я”
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: gordonna@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема 44, оф. 4

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: