Міжнародний фонд “Відродження” презентував нову Антикризову гуманітарну програму

13 липня 2009 року в  УНІАН  відбулася прес-конференція, присвячена презентації нової Антикризової гуманітарної програми, яку в Україні започатковує Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ).  

Головна мета Антикризової гуманітарної програми –  допомогти людям, культурницьким та громадським осередкам, які найбільше постраждали від фінансово-економічної  кризи.  Програма спрямована на те, щоб підтримати проекти, які допоможуть людям налагоджувати власну діяльність в кризових умовах та за несприятливого перебігу обставин

Вже стало загальним місцем твердити, що криза – це не тільки занепад та загроза, а й відкриття нових можливостей. Усвідомлюючи ці виклики кризи, Інститут відкритого суспільства (ІВС, Нью-Йорк-Будапешт), фундатором якого є Джордж Сорос, започаткував Надзвичайну програму, спрямовану на її подолання. Для програми надано додатково 100 мільйонів доларів США для 20 країн Східної та Центральної Європи. Джордж Сорос та Інститут відкритого суспільства відкрив фінансову лінію обсягом понад 20 мільйонів доларів США для підтримки гуманітарних ініціатив в Україні. 

Євген Бистрицький, Виконавчий директор МФВ, наголосив, що “розподіл цих коштів здійснюватиметься  Міжнародним фондом “Відродження” у межах новоствореної Антикризової гуманітарної програми, до якої Фонд залучатиме всіх зацікавлених благодійників, бізнесові  та державні стурктури, щоб не лише полегшити наслідки кризи, а й відкрити нові перспективи для країни. Україна може отримати  понад 20 мільйонів доларів лише за умови якісних пропозицій до Інституту відкритого суспільства, які мають бути затверджені Міжнародною Радою Надзвичайної програми”.

Для визначення пріоритетів Антикризової гуманітарної програми, Міжнародний фонд “Відродження” обговорюватиме з представниками провідних громадських організацій України, владних інституцій, бізнесу, лідерами всіх зацікавлених благодійних фондів України, міжнародними донорами, найактуальніші соціальні проблеми в умовах кризи.  На вирішення цих проблем будуть спрямовані кошти Програми.

Фонд “Відродження” звертається до всіх благодійних та донорських організацій, які працюють в Україні, з пропозицією створити незалежний консорціум благодійників задля розгортання спільної  — на партнерських засадах – підтримки ініціатив, спрямованих на подолання кризи у гуманітарній сфері.

У якості першої ініціативи у межах Антикризової гумантарної програми Міжнародний фонд “Відродження” вже оголосив перші конкурси спільно з Міністерством у справах сім’ї, молоді та спорту (конкурс “Оздоровлення й відпочинок дітей пільгових категорій”) та Міністерством  освіти (конкурс “Підтримка діяльності літніх дитячих та шкільних відпочинкових закладів”). Останній термін подання проектів за конкурсами – 14 липня 2009 року. Спільний бюджет конкурсів — 2 мільйони гривень. 

“В Україні є реальна загроза зменшення нагляду та уваги до  виховання дітей та підлітків, у тому числі під час літніх канікул. За цих обставин, починаючи Антикризову програму, фонд “Відродження” бачить можливості для підтримки проектів зі сприяння організованому відпочінку недоглянутих  дітей у серпні. Ці загрозливі явища мають місце не лише в селах і районах, але в обласних центрах”, — наголосив директор новоствореної Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” Руслан Краплич.  

Зі слів представниці Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України,  “цього року багато дітей з малозабезпечених сімей та депресивних регіонів не змогли отримати путівок, щоб оздоровитися та відпочити під час літніх канікул. Наразі цей проект є особливо важливий, адже він надасть фінансову підтримку літнім наметовим таборам,  допоможе забезпечити відпочинком недоглянутих дітей і стимулювати розвиток молодіжних соціальних організацій, які працюють з дітьми, школярами та безробітною молоддю”.

На думку представниці Міністерства освіти та науки України,  “залучення до участі у конкурсі пришкільних оздоровчих таборів, оздоровчих закладів від шкіл-інтернатів та шкіл-інтернатів для дітей з особливими потребами, є украй актуальною і важливою справою. Цей проект дозволить подовжити оздоровчу діяльність таких таборів, підвищити якість організованих форм дозвілля дітей, поліпшити санітарний супровід перебування дітей у таборі, організувати їм додатковий медичний огляд, забезпечити належну якість харчування та закупівлю додаткового дрібного спортивного та туристичного інвентарю”. 

 

Детальнішу інформацію ви можете отримати, звернувшись до Катерини Смаглій, менеджера Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду “Відродження” : тел. 461 97 09, smagliy@irf.kiev.ua та Анастасії Гринько, PR-менеджера Міжнародного фонду “Відродження”, тел. 461 95 00, grynko@irf.kiev.ua.

Марія Лихман, відділ PR
тел: +380 (44) 486 24 74 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: lykhman@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, центральний офіс

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: