Міжнародний фонд «Відродження» налагоджує співпрацю з органами місцевого самоврядування

Директор програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» Олексій Орловський зустрівся з головою Тернопільської обласної ради Олексієм Кайдою.

Олексій Орловський ознайомив голову обласної ради з напрямками роботи фонду «Відродження». Він зазначив, що це найбільша в країні донорська структура. За час роботи фонду «Відродження» в Україні було спрямовано понад 120 мільйонів доларів на розвиток громадянського суспільства. Це програми залучення громадськості до процесу прийняття рішень органами місцевого самоврядування, безоплатної правової допомоги з різних питань, проблеми ВІЛ-СНІДУ, наркоманії, питання європейської інтеграції, захисту прав ув»язнених тощо. Загалом фонд працює за дев’ятьма напрямками .

Олексій Орловський також зазначив, що фонд «Відродження» почав займатися ще однією програмою – подоланням проблем соціально-економічної кризи.

– У нас з’явилася антикризова гуманітарна програма, на яку в Україні буде спрямовано приблизно 20-25 мільйонів доларів. Пріоритетними у цьому проекті є такі завдання – підтримка молоді, працевлаштування молодих людей, влаштування таборів відпочинку тощо. Зреалізовувати їх планується на принципах співпраці з органами місцевого самоврядування, – сказав Олексій Орловський.

Голова обласної ради Олексій Кайда подякував директору програми за візит та повідомив, що обласна рада співпрацює з фондами та громадськими організаціями, які реалізують суспільно важливі проекти та програми. Одним з перших кроків новообраної обласної ради була підтримка проекту ООН щодо розвитку місцевих громад. Завдяки активній праці та чіткому виконанню умов співфінансування, незважаючи на економічну кризу, Тернопільщина отримала на виконання завдань проекту мільйон гривень. Обласна рада також, зазначив Олексій Кайда, тісно співпрацює у напрямку прозорості формування бюджетів та використання бюджетних коштів.

– Не завжди владні структури ідуть назустріч співпраці з громадськими організаціями, особливо коли вони проводять моніторинг діяльності влади. Щодо цього, то обласна рада зацікавлена сприяти такій активній позиції громадських організацій. Ми неодноразово демонстрували свою відкритість та прозорість, і це підтверджують результати моніторингів, які проводили громадські організації. Обласна рада також проводить консультації з представниками громадських організацій щодо розвитку Дністровського каньйону та створення національного парку, у питаннях реалізації державних програм та їхнє фінансування рада постійно підкреслює необхідність громадського контролю за використанням виділених коштів, – зазначив Олексій Кайда.

Голова обласної ради додав, що Тернопільська обласна рада зацікавлена у співпраці з фондом «Відродження» по різних напрямках. “Обласна рада готова надавати співфінансування у розробці та впровадженні реформ місцевого самоврядування, системи житлово-комунального господарства, розвитку зеленого туризму. Важливим, на мою думку, є стимулювання громадської активності членів територіальних громад у вирішенні важливих проблем. Зацікавлена обласна рада взяти участь і у нових гуманітарних проектах фонду «Відродження». Ми також сподіваємося на тісну співпрацю, – резюмував Олексій Кайда.

Джерело: офіційний сайт Тернопільської обласної ради

Фото з офіційного сайту Тернопільської облради

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: