Міжнародна студентська конференція “Модель Організації Об’єднаних Націй Одеського національного університету”

11-13 грудня 2009 року в Одесі відбудеться Восьма Модель ООН Одеського національного університету. Конференція організована за сприяння Міжнародного фонду “Відродження”.

Модель Організації Об’єднаних Націй Одеського національного університету — це щорічна міжнародна студентська конференція, яку організують студенти Одеського національного університету за організаційно-методичної підтримки Інституту соціальних наук Одеського національного університету. Конференція отримала високу оцінку Міністерства закордонних справ України, консулів іноземних держав, які акредитовані в Одесі, та представництв міжнародних організацій, акредитованих у Києві (Представництва Європейської комісії, Представництва УВКБ ООН, ПРООН, Всесвітньої організації охорони здоров’я та ін.) та Організації Об’єднаних націй.

У 2003-2004 роках конференція проводилася під патронатом голови Одеської обласної державної адміністрації. У 2005-2008 роках – за сприяння Міністерства закордонних справ України та Представництва ООН у Києві.

У грудні 2009 року Модель ООН Одеського національного університету пройде вже увосьме і збере 50 учасників із різних країн, зокрема з Нідерландів, Молдови, Грузії, Кенії, України, Німеччини, Нігерії та ін. Ця модель є єдиної в Україні, яка організується для студентів.

Модель ООН – це автентична симуляція роботи головних органів Організації Об’єднаних Націй. Симуляція роботи міжнародних організацій почалася ще до створення ООН, у 1920-х роках, коли проводилися Моделі Ліги Націй. Модель ООН стала її наступницею.

Зараз у світі щорічно проводиться близько 400 конференцій по всьому світу. Під час роботи конференції кожен учасник стає на місце реального представника країни в ООН, виступаючи за усіма правилами реальної організації від імені вибраної країни. Наприкінці делегати розробляють резолюцію за зразком реальних резолюцій ООН.

Мета проекту – ознайомити студентів та молодь з головними принципами роботи ООН та підвищити інтерес до проблем міжнародного співробітництва.

Цього року під час конференції робота пройде у наступних секціях:

  • Рада Безпеки ООН – Ситуація у Сомалі
  • Рада з питань прав людини – Права дітей під час озброєних конфліктів
  • 1-ий Комітет Генеральної Асамблеї ООН (Роззброєння) – 1. Боротьба з нелегальної торгівлею малої зброї; 2. Створення без’ядерної зони на Близькому Сході
  • Економічна та соціальна Рада – Глобалізація та безпека національних ринків під час кризи.

Урочиста церемонія відкриття відбудеться 11 грудня 2009 року о 17.00 у Конференц-залі Інституту очних хвороб та тканинної терапії ім. В.П. Філатова за адресою Французький бульвар 47/51,  3 поверх.

Телефон для довідок: +380503336058 Ганна Шелест

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: