Міжнародна конференція пам’яті Єжи Ґедройця “Європа – минуле і майбутнє. Візії та ревізії”

З 24 по 26 листопада у Києві проходитиме міжнародна конференція пам’яті Єжи Ґедройця "Европа – минуле і майбутнє. Візії та ревізії".  Конференція присвячена пам’яті Єжи Ґедройця й відбувається у рамках проголошеного ЮНЕСКО Міжнародного року Ґедройця.

програма конференції

З 24 по 26 листопада у Києві проходитиме міжнародна конференція пам’яті Єжи Ґедройця “Європа – минуле і майбутнє. Візії та ревізії”.  Конференція присвячена пам’яті Єжи Ґедройця й відбувається у рамках проголошеного ЮНЕСКО Міжнародного року Ґедройця.

 

Головне завдання конференції – надати можливість східноєвропейським, західноукраїнським, американським та іншим інтелектуалам проаналізувати новий формат Європи на початку ХХІ століття та виклики, які постають перед сучасною Східною Європою, зокрема Україною; переглянути і оцінити минуле України як частини Європи, стереотипи ідентичності та національну міфологію; відповісти на питання, яке місце мають посісти в оновленій Європі пострадянські суспільства, зокрема Україна; поставити в центр уваги проблему європейської перспективи України. Тобто за нових обставин актуалізувати і перенаголосити проблемний комплекс, що стояв у центрі уваги самого Єжи Ґедройця як публіциста і політичного мислителя, посталої навколо нього інтелектуальної спільноти й очолюваного ним часопису “Культура” як одного з головних чинників постновочасного східноєвропейського порозуміння, налагодження міжнаціонального діалогу та формування нового кшталту європейської єдності.

Робочі мови конференції: українська, англійська, польська (передбачено синхронний переклад).

 

Конференцію ініціювали та організували Посольство республіки Польща та Інститут критики за підтримки Посольства Литовської Республіки, Посольства Франції, Польського Інституту у Києві, Українського наукового інституту Гарвардського університету,  Міжнародного фонду “Відродження”, Національної Парламентської бібліотеки України, Товариства опіки над архівом Літературного Інституту в Парижі. Почесний патронат – Президента Республіки Польща – Лєха Качинського та Президента України – Віктора Ющенка.

 

Програма конференції додається.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: