Місця несвободи перестають бути закритими

У селі Глібовка поблизу Києва відбувся інформаційний семінар “Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини в місцях несвободи”

Завдяки журналістам зростає увага суспільства до місць несвободи. Про це заявили учасники інформаційного семінару “Голоси з-за зачинених дверей: особливості висвітлення проблематики дотримання прав людини в місцях несвободи”, який відбувався 23-24 листопада в селі Глібовка поблизу Києва. Захід провів Центр інформації про права людини спільно з Асоціацією незалежних моніторів місць несвободи та Харківським інститутом соціальних досліджень за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасниками семінару стали 19 журналістів, серед яких співробітники та фрилансери телеканалів “Інтер” і “Україна”, агентства “УНІАН”, журналу “National Geographic Україна” та інших.

Відкриваючи захід, голова Асоціації незалежних моніторів Андрій Черноусов повідомив, що в Україні близько 6 тис. місць несвободи. Це колонії, СІЗО, психіатричні заклади, дитячі будинки-інтернати, пансіонати для людей похилого віку та людей з інвалідністю, пункти тимчасового розміщення біженців, соціально-реабілітаційні центри, військові частини тощо.

За словами директора Харківського інституту соціальних досліджень Дениса Кобзіна, раніше ці місця були закриті для громадського контролю, одначе з 2012 року завдяки початку роботи національного превентивного механізму (НПМ) представники Омбудсмана та громадськості отримали право без попередження відвідувати ці місця.

“Завдяки початку роботи НПМ суспільство стало для себе “відкривати” по-новому місця несвободи. У зв’язку з цим ще більш важливою стала роль ЗМІ. Саме через підвищення інформованості громадськості про проблеми в місцях несвободи та сприяння широкому діалогу про наявні ризики порушення прав людини можна змінювати життя мільйона людей, які перебувають там”, – заявила голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Фото

Контакти:
Харківський інститут соціальних досліджень
khisr@mail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: