Місцеві програми працевлаштування абстрактні та складні для сприйняття

У Львові відбулося обговорення проблем працевлаштування молоді й реалізації трудових прав у форматі баркемпу – BarCamp “YouthEmployment@camp Lviv”

12 березня у Львові відбулося обговорення проблем працевлаштування молоді й реалізації трудових прав у форматі баркемпу – BarCamp “YouthEmployment@camp Lviv”. Захід провів Інформаційно-правовий центр “Наше право” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники висловлювали міркування стосовно суттєвих недоліків місцевих програм працевлаштування. На їхню думку, форма цих програм важка для сприйняття, надто формалізована, містить мінімум засобів візуалізації, перевантажена статистичними даними, містить чимало декларативних тез, подекуди трапляються недоречності в числах, страждає логіка тексту.

За словами фахівців, місцеві програми подекуди містять визнання проблеми як такої й абстрактні цілі, а реальних шляхів розв’язання немає. Ці документи виглядають як суміш звіту за проведену роботу, звіту про роботу служби зайнятості, опису статистичних показників, частково переписаної стратегії розвитку міста, переліку абстрактних заходів для вирішення проблем працевлаштування без конкретного змісту.

За словами учасників баркемпу, складається враження, що програми зроблено “для галочки”, бо вони відірвані від конкретного життя.

Експерти також говорили про те, що зареєстроване безробіття не відповідає фактичному, що подекуди навіть за наявності всіх підстав на практиці отримати статус безробітного непросто, про певну плутанину в поняттях “безробітний” і “незайнятий громадянин”.

Розширений звіт за підсумками заходу

Інформаційно-правовий центр “Наше право”
(032) 236 70 49
nashepravo@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: