Місцеві бюджети на Львівщині недовиконують через завищені показники

Причиною невиконання планів наповнення місцевих бюджетів на Львівщині є значне завищення їх показників

Причиною невиконання планів наповнення місцевих бюджетів на Львівщині є значне завищення їх показників. Про це заявили учасники круглого столу, який відбувся 20 лютого у Львові. Під час заходу ГО “Агенція європейських інновацій” презентувала моніторинг бюджетних процесів у Львові й малих містах Львівщини, здійснений за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерти наголосили, що 2013 року з 30 бюджетів районів і міст 24 не було виконано значною мірою через завищені показники під час їх планування. Крім того, надмірна соціальна спрямованість видатків місцевих бюджетів практично унеможливлює інвестування в економічний розвиток регіону. Зокрема, частка соціальних видатків у зведеному бюджеті області за 2013 рік становить 85,4%, а обсяг бюджетних інвестиційних видатків склав лише 152 грн. на одного мешканця Львівської області.

При цьому учасники круглого столу виокремили основні проблеми при здійсненні громадського моніторингу бюджетного процесу:
– відсутність відкритої статистичної інформації про формування й виконання бюджетів;
– низька фінансова грамотність населення, незнання про можливості участі громади у бюджетному процесі чи відсутність зацікавлення;
– відсутність співпраці між науково-освітніми установами, громадськими організаціями та ЗМІ для підвищення професійності аналізу використання бюджетних коштів.

Заступник директора Львівського інституту банківської справи Олексій Другов запропонував запроваджувати світовий досвід громадських бюджетів. Громадський бюджет – це презентація основних бюджетних документів і результатів їх упровадження в доступній формі. Його мета – дати громадянам змогу зрозуміти ключові аспекти формування, виконання та контролю бюджету.

Зі всіма рекомендаціями та матеріалами щодо бюджетів Львівщини можна ознайомитися на блозі http://www.lvivbudget.blogspot.com/

Контакти:
ГО “Агенція європейських інновацій”
Іван Кульчицький
050 672 07 62
kivanlviv@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: