Місцева влада не квапиться надавати доступ до генпланів міст

На веб-порталі www.cityplan.in.ua з’явилася інформація про доступність генеральних планів міст у Харківській, Чернівецькій і Київській областях

На веб-порталі www.cityplan.in.ua з’явилася інформація про доступність генеральних планів міст у Харківській, Чернівецькій і Київській областях. Сайт створив Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Зокрема, з відповіді Іванківської районної ради на Київщині можна дізнатися, що після Чорнобильської катастрофи за будь-які містобудівні дії в зоні відчуження, в т.ч. і за генплан міста, відповідає Міністерство надзвичайних ситуацій.

На веб-порталі також розміщено відповіді інших міських рад України щодо доступності генпланів для громадян, які було надано на інформаційні запити СЦГІ та партнерських організацій. Із представлених на сайті документів можна дізнатися, де генеральні плани перебувають у вільному доступі, а де засекречено. Обмеження в доступі найчастіше спричинено накладанням на документ грифу “Для службового користування” (ДСК).

“Хоча українське законодавство зобов’язує робити генплани доступними для громадян, проте міські ради грубо порушують ці вимоги”, – зазначає Олександра Матвійчук, голова правління Центру громадянських свобод, що досліджує доступність генпланів на Київщині.

“Жодна міська рада Харківщини не надала нам повної відповіді. Дехто відмовляє й посилається на ДСК, інші міста лише створюють генплани. Є й такі населені пункти, посадовці яких узагалі не мають намірів розробляти ці містобудівні документи. Але як без плану розвиватися навіть маленькому місту?” – додає дослідник відкритості генпланів Харківщини Олег Вяткін (екологічна група “Печеніги”).

Отримати інформацію про доступність генпланів буває досить складно, адже окремі міські ради відмовляються надавати потрібні матеріали чи ігнорують інформаційні запити. Такі дії чиновників є протизаконними, а тому громадські активісти оскаржують їх у прокуратурах. Відповіді прокуратур на скарги так само можна знайти на сайті www.cityplan.in.ua. Їх кількість постійно зростає.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: