Міста й райони Луганщини неналежно представили інформацію про виконання місцевих бюджетів

У Луганську відбувся круглий стіл “Інформування місцевою владою представників громади про виконання бюджету: позитивний досвід, проблеми”

14 квітня в Луганську відбувся круглий стіл “Інформування місцевою владою представників громади про виконання бюджету: позитивний досвід, проблеми”. Захід організував Луганський обласний центр політичних і соціологічних досліджень “Політсоціум” у межах проекту “Моніторинг публічних звітів про виконання бюджету органами місцевого самоврядування Луганської області” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Анатолій Репицький підкреслив, що 2011 року багато міст і районів досить формально підійшли до публічного представлення інформації про виконання місцевих бюджетів, яке має бути здійснено, згідно зі статтею 28 Бюджетного кодексу, до 20 березня.

Начальник Головного фінансового управління обладміністрації Юрій Балковий звернув увагу на те, що порушення вимог із оприлюднення та доступності інформації про бюджет є правопорушенням, яке спричиняє цивільну, дисциплінарну й адміністративну відповідальність.

Про результати моніторингу учасників поінформував керівник “Політсоціуму” Володимир Іванов. За його словами, із 14 міст обласного підпорядкування 7 не виконали вимоги про обов’язкову публікацію в ЗМІ місця й часу публічного представлення інформації про виконання бюджету. Експерт підкреслив, що загалом публічне представлення інформації про виконання бюджету ще не є формою контролю жителів за ощадливою й ефективною витратою фінансів.

За підсумками круглого столу було вирішено:
· рекомендувати органам місцевого самоврядування проводити публічне обговорення проекту бюджету з членами громади;
· рекомендувати органам місцевого самоврядування залучати до публічного представлення інформації про виконання бюджету головних розпорядників бюджетних коштів.

Контакти: “Політсоціум”, (0642) 52 81 31, politsocium@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства” – сприяти розвитку системи захисту прав громадян як споживачів державних і комунальних послуг, посилювати спроможність громадських організацій щодо вироблення політики та впливу на прийняття політичних рішень із суспільно важливих питань.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: