Міста Одещини заявляють про доступність генпланів для громадян

Чимало міст Одещини заявляють про доступність для громадян власних генпланів і відсутність на них грифів обмеженого доступу

Чимало міст Одещини заявляють про доступність для громадян власних генпланів і відсутність на них грифів обмеженого доступу. Про це 14 березня в Одесі розповіла Світлана Гудь, керівник проектів ГО “Право на майбутнє”, яка здійснює моніторинг доступності генпланів. Моніторинг координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Світлани Гудь, у Роздільній, Вилковому, Ізмаїлі та Біляївці запевняють, що для ознайомлення з містобудівною документацією досить відвідати міську раду. Проте надати копії документів у цих міських радах відмовилися, посилаючись на відсутність технічних можливостей.

Міська рада Южного (Одеська область) згодна надати копію 220 сторінок пояснювальної записки до генерального плану міста за 250 гривень.

У Білгород-Дністровському й Теплодарі генплани перебувають на стадії оновлення. У Рені, Балті й Арцизі генплани лише розробляють. Генплани Іллічівська й Котовська перебувають на експертизі в проектних інститутах. При цьому в міській раді Іллічівська стверджують, що зараз з усією містобудівною документацією можна ознайомитися на офіційному сайті міста. Проте громадським активістам згаданих документів знайти в Інтернеті так і не вдалося.

Посадовці Татарбунарів, Кодими та Кілії відповіли, що генплани міст перебувають у райдержадміністраціях, а тому міські ради надати їх не можуть.
У Болграді генплан затверджено ще 1983 року, але оскільки “при міській раді немає відділу містобудування й архітектури, документація генерального плану тут відсутня”. Де можна знайти цей документ, міська рада так і не вказала.

З міст Ананьїв і Березівка відповідей на інформаційні запити громадських активістів не надійшло.

Крім того, Світлана Гудь розповіла, як після надсилання інформаційного запиту в міську раду Кодими голову ГО “Право на майбутнє” викликали до прокуратури. За її словами, громадські активісти допомогли прокурорським працівникам розібратися в новому інформаційному законодавстві, щоб вони змогли написати обґрунтовану відповідь міському голові, який подавав скаргу.

В Одесі діє генеральний план 1989 року. Новий розробляють із 2005 року, але затвердити через протести громадськості ніяк не можуть. Утім, нещодавно на офіційному сайті Одеської міської ради було заявлено, що у другому кварталі 2013 року скорегований генплан міста таки буде ухвалено.

“Одеса є одним із небагатьох міст України, де громадськість не дозволила владі монополізувати право на розробку нового генплану. Вимога забезпечити доступність проекту генплану від початку була однією з ключових вимог громадян. Й активісти домоглися свого – отримали можливість працювати навіть із документами під грифом “Для службового користування”. Цей приклад вартий наслідування”, – сказав голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив Володимир Щербаченко.

При цьому присутні висловили бажання оскаржити рішення головного архітектора Одеси про надання під забудову земельних ділянок без ухваленого генплану.

Одеса є єдиним містом області, на сайті якого розміщено проект генплану. Ще вісім міст (Балта, Білгород-Дністровський, Болград, Ізмаїл, Іллічівськ, Котовськ, Теплодар, Южне) цього важливого документу на своїх сайтах не публікують, хоча стаття 17 закону “Про регулювання містобудівної документації” зобов’язує органи місцевого самоврядування це робити.

З відповідями міських рад усіх областей України можна ознайомитися на сайті http://cityplan.in.ua/.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 932 36 73
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: