Міські ради неефективно витрачають кошти на висвітлення своєї діяльності

За словами експертів, витрачання бюджетних коштів на висвітлення роботи місцевих рад є хаотичним і часто нецільовим

Міські ради обласних центрів неефективно витрачають кошти на висвітлення своєї діяльності. Про це заявили учасники прес-конференції, яка відбулася 26 червня в Києві. Захід провів Інформаційно-правовий центр “Наше право”, ГО “Львівське юридичне товариство” та ГО “Колегія громадських експертів та консультантів” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами експертів, витрачання бюджетних коштів на висвітлення роботи місцевих рад є хаотичним і часто нецільовим.

За словами президента ІПЦ “Наше право” Андрія Лепака, практика закладення значних бюджетних коштів на висвітлення роботи місцевих рад є сумнівною, адже фактично більшість витрат іде на оприлюднення інформації, яка не має нічого спільного з повноваженнями цих органів. Наприклад, Львівська міська рада витратила 112 000 грн. на такі Інтернет-публікації: “Львівські депутати звинувачують у транспортному колапсі міського голову”, “Депутати силою випхали “начальника транспорту” Жука з сесійної зали ЛМР”, “Депутатів Львова обурила реклама “Катина любовь” і “Оранжевый верблюд”, “УДАР” готовий ініціювати відставку Садового і розпуск ЛМР”, “Депутати Львова взялися за імпічмент Президенту” тощо. Як відзначає експерт, фактично “під соусом” актуальної інформації міські ради оприлюднюють вигідні для них аспекти своєї роботи, тобто саморекламу.

Зі свого боку, експертка центру Тетяна Дембіцька назвала позитивом те, що міські ради підтримують і наповнюють свої веб-сайти силами своїх працівників, не укладаючи договорів про надання послуг із приватними підприємцями чи фірмами на шалені суми. Натомість негативом вона вважає те, що зі змісту договорів та актів наданих послуг, які міські ради уклали зі ЗМІ, незрозуміло, які конкретно заходи було здійснено та скільки грошей витрачено на кожен із них. За її словами, складається враження, що кошти на ці заходи витрачають без урахування їх доцільності й ефективності.

Експерти пропонують міським радам: розробити й ухвалити місцеві програми висвітлення діяльності міської ради, її виконавчих органів, посадових осіб, а також запровадити звітування про їх виконання та витрачання коштів; визначити структурний підрозділ, відповідальний за висвітлення діяльності міської ради; залучати громадських експертів до розробки майбутніх заходів із висвітлення роботи міськрад.

Інфографіка

Контакти:
Інформаційно-правовий центр “Наше право”
(032) 295 76 17
nashepravo@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: