Міністерство охорони здоров’я досі не закупило ліків для онкохворих дітей

Незважаючи на доручення Прем’єр-міністра Міністру охорони здоров’я, низки ліків для дітей з онкологічними й онкогематологічними захворюваннями так і не було закуплено під час державних централізованих закупівель

Незважаючи на доручення Прем’єр-міністра Міністру охорони здоров’я, низки ліків для дітей з онкологічними й онкогематологічними захворюваннями так і не було закуплено під час державних централізованих закупівель. Про це свідчать результати громадського моніторингу, який здійснює Всеукраїнський благодійний фонд “Крона” за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

23 липня було оголошено повторні торги на 8 лікарських засобів, яких не було закуплено під час перших торгів у червні. Тоді препаратів не закупили через відсутність пропозицій (антикоагулянт цитрату декстрози, МЕСНА), суттєве завищення цін (антитимоцитарний глобулін кролячий і аспарагіназа) або невідповідний термін придатності (ритуксимаб, пегфілграстим, треосульфан).

Розкриття пропозицій відбулося 8 серпня. 27 серпня Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) повідомило про визнання торгів такими, що не відбулися, по шести позиціях: антитимоцитарний глобулін кролячий, аспарагіназа, МЕСНА, ритуксимаб, пегфілграстим, треосульфан.

Незважаючи на домовленості з постачальниками ліків під час робочої зустрічі в МОЗ 16 липня, Міністерство так і не прийняло рішення щодо закупівлі препаратів ритуксимаб, пегфілграстим, треосульфан із наявним терміном придатності, що трохи менший, ніж було передбачено технічним завданням (56-60% замість 75%). Тоді, під час зустрічі, заступник Міністра Роман Богачов запевнив, що можна вирішити це питання за умови надання фармкомпаніями гарантійного листа про заміну препаратів, якщо термін придатності стече раніше, ніж їх буде використано.

Знову не закупили препарату антитимоцитарний глобулін кролячий (тимоглобулін). Цікаво, що учасники – “Людмила-Фарм” і “Медфарком-Центр” – знизили ціну на 700 грн. за один флакон порівняно з першими торгами. Наразі в реєстрі оптово-відпускних цін на лікарські засоби зареєстрована ціна на тимоглобулін становить 2371,76 грн. Учасники запропонували цього разу 2050 грн. за флакон. Однак і така ціна не влаштовує МОЗ.

По двох позиціях досі не оголошено результатів.

Нагадуємо, що на засіданні Кабінету Міністрів 16 липня Прем’єр-міністр Микола Азаров зобов’язав Міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову в найкоротші строки забезпечити дитячі онкологічні лікарні необхідними ліками.

Контакти:
Всеукраїнський благодійний фонд “Крона”
Лариса Сідєльнік
lsidelnik@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: