Миколаївським студентам презентовано творчість сучасних українських письменників

У Миколаєві відбулася презентація “Формування загальнолюдських цінностей на прикладах сучасної української та європейської літератури”

20 жовтня в Миколаєві відбулася презентація “Формування загальнолюдських цінностей на прикладах сучасної української та європейської літератури”. Захід організував Центр європейської інформації в Миколаєві за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час заходу було представлено книжки українських письменників.

Доцент Чорноморського державного університету імені Петра Могили (ЧДУ) Інна Береза презентувала сучасну письменницю – лауреата Шевченківської премії Галину Пагутяк, що пише про українське Середньовіччя й демонструє, як Україна вплітається в європейський контекст. Інна Береза розповіла про роман-феєрію Галини Пагутяк “Зачаровані музиканти”.

Доцент ЧДУ Тарас Кремінь розповів про відомого письменника з Миколаївщини Миколу Вінграновського, ювілей якого днями відзначатимуть на батьківщині, а також Ліну Костенко, Івана Франка, Василя Стуса, Олександра Довженка. “Що потрібно, щоб українська література була більше інтегрована до європейської, до світової? Це не тільки великі наклади, не тільки переклад іншими мовами, але й сприятлива державна політика, промоція української літератури, як, наприклад, держава це робить для спорту, деяких музеїв”, – сказав науковець.

Доцент ЧДУ Владлена Русова презентувала творчість сучасної письменниці Люко Дашвар (справжнє ім’я – Ірина Чернова). Вона народилася на Херсонщині, була й редактором газети, і сценаристом, є лауреатом премії “Коронація слова”.

Доцент Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського Світлана Підопригора презентувала творчість письменника Романа Іваничука. Вона згадала про історичний роман “Мальви”, розповіла про роман “Меч і мисль”, а також про трилогію “Вогняні стовпи”.

До заходу було підготовано презентацію “Українські письменники, що мають міжнародне визнання”, а також книжкову виставку “Бестселери сучасних авторів”.

Центр європейської інформації в Миколаєві
Наталія Моісеєва, (0512) 37 34 92, eurocentre_mk@ukr.net
Тетяна Голубєва, (0512) 36 08 08, holtatal@yandex.ru

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: