Миколаївським активістам роз’яснили переваги євроінтеграції України

У Миколаєві відбулася відеозустріч із головою секретаріату Громадської експертної ради Любов’ю Акуленко на тему “Україна – ЄС: кроки назустріч”

15 грудня в Миколаєві відбулася відеозустріч із головою секретаріату Громадської експертної ради Любов’ю Акуленко на тему “Україна – ЄС: кроки назустріч”. Захід провів Центр європейської інформації в Миколаєві в межах проекту “Проведення серії відеозустрічей із представниками країн ЄС з питань освітніх обмінів, економічного та соціального розвитку” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Експерт пояснила, що може дати Україні Угода про асоціацію з ЄС:
– для споживачів – більше якісних товарів;
– для виробників – ширший ринок збуту продукції;
– для держави – більша інвестиційна привабливість.

При цьому вона назвала й негативні наслідки підписання Угоди: деякі виробники можуть зовсім зникнути, не витримавши конкуренції та високих стандартів.

Говорячи про енергетичну сферу, Любов Акуленко підкреслила, що жити за правилами ЄС – це означає мати зрозумілі тарифи на енергоносії.

На питання “Як будуть співіснувати різні бізнес-інтереси в Україні – українські, російські, європейські?” експерт відповіла, що український і російський бізнес не грають за прозорими правилами, натомість мають бути загальноприйняті стандарти та прозора конкуренція, у якій перемагає найкращий.

Любов Акуленко підкреслила, що реформи для наближення до європейських стандартів потрібні передусім самій Україні, а не є зовні нав’язаною вимогою. При цьому вона зазначила, що надалі при наданні фінансової допомоги Україні Євросоюз буде дотримуватися принципу “Більше реформ – більше грошей”.

Центр європейської інформації в Миколаєві
Наталія Моісеєва, (0512) 37 34 92, eurocentre_mk@ukr.net
Тетяна Голубєва, holtatal@yandex.ru

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: