Миколаївські студенти дізнавалися про можливості навчання у Польщі

У Центрі європейської інформації Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. О. Гмирьова 18 листопада 2010 року студентська молодь спілкувалася із представниками проекту Тераз Вроцлав під час скайп-зустрічі (голосовий з'язок через Інтернет).

Зустріч було організовано з метою надання студентам м. Миколаєва інформації про можливості, які надає проект Тераз Вроцлав для навчання в університетах міста Вроцлав у Польщі. Крім того, ця зустріч надала студентам можливість поспілкуватися з молодими людьми, які вже навчаються за цим проектом, а також порівняти умови навчання та проживання у Вроцлаві та у Миколаєві.

Для початку представник проекту Тераз Вроцлав Юлія Вакула надала загальну інформацію про проект, про його мету та можливості. Далі студенти перейшли до обговорення питань, які їм цікаві. Як з’ясувалося, одна із запрошених студенток, що навчаються у Вроцлаві, була із Вознесенського району Миколаївської області. Вона самостійно вивчила польську мову, а потім хлопець із Польщі допоміг ій із інформацією про можливості навчання. Інша студентка із Тернополя про можливості навчання у Вроцлаві дізналася з Інтернету.

Для обговорення були запропоновані наступні питання:

  • які спеціальності є в університетах м. Вроцлав;
  • умови вступу та навчання в університетах м. Вроцлав, у тому числі, вартість навчання;
  • які нації та народності представлені серед студентства університетів м. Вроцлав;
  • умови проживання та заняття спортом в університетах;
  • можливості для працевлаштування випускніків університетів Вроцлава.

Ініціативу у спілкуванні проявили студенти 4-го та 5-го курсів кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Чорноморського державного університету ім. П. Могили. Найактивнішим студентом був Володимир Логвиненко, який поставив більшість запитань.

На заході також були присутні студенти Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини університету “Україна”.

Після скайп-зустрічі студенти ще передивились відео-роліки, надані Центру європейської інформації у м. Миколаєві представниками проекту Тераз Вроцлав. Продовжили спілкування під час перерви на каву.

Студенти м. Миколаєва вдячні представникам проекту Тераз Вроцлав за надану інформацію та за добру організацію заходу.

Додаткову інформацію про захід та про майбутні заплановані заходи ЦЄІ можна отримати: Моісеєва Наталія: (0512) 37-34-92, eurocentre_mk@ukr.net, Голубєва Тетяна: (0512) 36-08-08, holtatal@yandex.ru.

Інформація від Центру європейської інформації у Миколаєві.

***

Центр європейської інформації створено Миколаївською обласною організацією Національної спілки журналістів України у співпраці з і на базі ОУНБ ім. О. Гирьова та входить до мережі Центрів європейської інформації, що підтримуються Європейської програмою Міжнародного фонду «Відродження».

Мета Центру європейської інформації у Миколаєві – забезпечити доступ мешканців міста до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції з періодичних джерел, інформації в мережі Інтернет. З інформацією Центру європейської інформації у Миколаєві можна ознайомитись на веб-сайті Центру: http://www.reglibrary.mk.ua/ins/pages/evro/index.html та веб-сайті газети „Южная правда” http://www.up.mk.ua.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: