Миколаївські експерти проаналізували досвід балтійських країн після вступу до ЄС

У Миколаєві відбувся круглий стіл “Вплив вступу країн – колишніх республік СРСР (Балтії) до ЄС на економічний і соціальний розвиток на регіональному рівні”

22 вересня в Миколаєві відбувся круглий стіл “Вплив вступу країн – колишніх республік СРСР (Балтії) до ЄС на економічний і соціальний розвиток на регіональному рівні”. Захід організував Центр європейської інформації в Миколаєві за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Представниця Центру Тетяна Голубєва підкреслила, що перед вступом до ЄС країна повинна мати свою програму, щоб відстоювати власні національні інтереси та вміти використати надані можливості від ЄС на 100%, як це сталося в Польщі, а не на 40%, як у Латвії, внаслідок нераціонального використання наданої від ЄС допомоги. На додачу заступник директора Навчально-наукового Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України Чорноморського державного університету імені Петра Могили Дмитро Міхель зауважив: “Прибалтійський малий і середній бізнес при входженні до ЄС зазнали певних труднощів в умовах жорстокої конкуренції”.

Докторант кафедри державної політики та менеджменту ЧДУ імені Петра Могили Юліана Палагнюк відзначила: що більше країни інтегровані до єдиного простору, то більш взаємозалежним стає ринок, і вплив світової кризи на такі країни зростає.

Центр європейської інформації в Миколаєві
Наталія Моісеєва, (0512) 37 34 92, eurocentre_mk@ukr.net
Тетяна Голубєва: (0512) 36 08 08, holtatal@yandex.ru

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: