Миколаївська райрада на Львівщині затвердила методичні рекомендації для ОСН

6 червня Миколаївська районна рада (Львівська область) затвердила методичні рекомендації щодо порядку створення й легалізації органів самоорганізації населення (ОСН)

6 червня Миколаївська районна рада (Львівська область) затвердила методичні рекомендації щодо порядку створення й легалізації органів самоорганізації населення (ОСН). Допомогу в розробці документу райраді надали експерти Львівського регіонального ресурсного центру для ОСН, який діє за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Документ регламентує порядок ініціювання, створення, легалізації ОСН і делегування їм повноважень органами місцевого самоврядування. Особливістю методичних рекомендацій є те, що вони заповнюють деякі прогалини в законодавстві, зокрема щодо процедури таємного голосування під час обрання персонального складу ОСН, визначення квот для проведення конференцій жителів за місцем проживання тощо. Також методичні рекомендації визначають алгоритм легалізації та державної реєстрації ОСН, містять зразки відповідних документів.

Наступний крок, який збирається зробити Миколаївська районна рада, – надіслати звернення до Львівської обласної ради з пропозицією розробити та прийняти Програму сприяння розвитку органів самоорганізації населення у Львівській області.

Миколаївський район став першим у Львівській області, який розробив та офіційно затвердив методичні рекомендації щодо розвитку ОСН.

Контакти:
Львівський регіональний ресурсний центр для ОСН
Петро Лазарчук
(032) 297 66 24
petro@zurc.org

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисті й лобіюванні спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: