Миколаївська міськрада запроваджує міжнародні стандарти адміністративних послуг

Фонд розвитку міста Миколаєва спільно з міською владою провів діагностування системи управління виконавчих органів міськради щодо її відповідності вимогам системи управління якості EN ISO 9001:2008

Фонд розвитку міста Миколаєва спільно з міською владою провів діагностування системи управління виконавчих органів міськради щодо її відповідності вимогам системи управління якістю EN ISO 9001:2008. Проект “Просування технологій електронного урядування та електронної демократії в м. Миколаєві” підтримує програма “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

У межах проекту міських чиновників навчили управляти якістю адміністративних послуг. На листопадову сесію міськвиконком виніс для затвердження Політику якості виконавчих органів Миколаївської міської ради.

Було проведено низку семінарів, тренінгів і індивідуальних консультацій із працівниками мерії. Робоча група вивчила відповідний досвід Вінниці, Борисполя, Славутича та Вознесенська.

Впровадження системи управління якістю передбачає поліпшення комунікації мешканців із місцевим самоврядуванням, обладнання “пунктів першого контакту” для відвідувачів, оптимізацію розгляду звернень громадян і юридичних осіб, оптимізацію ухвалення управлінських рішень і підвищення їх якості, підвищення прозорості роботи мерії, ясні повноваження та відповідальність кожної посадової особи. Велику увагу буде приділено проведенню внутрішнього аудиту силами самих муніципальних службовців, що має зробити структуру більш життєздатною та орієнтованою на розвиток.

Система управління якістю ISO 9001:2008, яка працює практично в усіх країнах Європи, орієнтована на потреби звичайних городян, що отримують адміністративні послуги від органів місцевого самоврядування. Ці стандарти дозволяють мерії формалізувати систему менеджменту, вводячи такі системні поняття, як внутрішній аудит, процесний підхід, коригувальні та запобіжні дії.

Фонд розвитку міста Миколаєва
(0512) 47 34 79
frgn@ukrpost.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: