МФВ вітає громадськість з новим кроком на шляху медреформи

6 червня Верховна Рада України своїм голосуванням внесла пакет законопроектів (№6327, №6327-1 та №6329, №6329-1), які стосуються медичної реформи, до порядку денного на цей тиждень. Цьому передували масштабні акції громадянського суспільства у Facebook і 55-ти містах України. Міжнародний фонд «Відродження» вітає таке рішення та разом з громадськістю сподівається, що парламент позитивно проголосує за ці законопроекти в сесійній залі цього тижня.

6 червня Верховна Рада України своїм голосуванням внесла пакет законопроектів (№6327, №6327-1 та №6329, №6329-1), які стосуються медичної реформи, до порядку денного на цей тиждень. Цьому передували масштабні акції громадянського суспільства у Facebook і 55-ти містах України. Міжнародний фонд «Відродження» вітає таке рішення та разом з громадськістю сподівається, що парламент позитивно проголосує за ці законопроекти в сесійній залі цього тижня.

Під стінами Верховної Ради України пройшла акція «Година смерті». Учасниками акції стали представники пацієнтських організацій та всі небайдужі громадські активісти.

Міжнародний фонд «Відродженння» вже тривалий час підтримує реформу охорони здоров’я, які сприятиме трансформації системи відповідно до кращих міжнародних практик, та спираючись на потреби пацієнтів.

«Я сама лікар, але свідомо пішла з медицини, бо не хотіла ані брати, ані давати хабарі. Ця реформа критично потрібна Україні з точки зору підвищення прозорості діяльності лікарів і медичних закладів. Для міжнародних фінансових донорів вона також важлива, адже донорська спільнота підтримуватиме ту реформу, яка спиратиметься на принцип прозорості», – наголошує Вікторія Тимошевська, директорка програмної ініціативи «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження».

Дуже символічно, під час акції люди, накриті простирадлами, лежали на землі. За словами Дмитра Шерембея, голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІД: «Ця інсталяція демонструє те, що нині відбувається в Україні – щогодини в Україні помирає 67 людей. Причина цьому – нереформована система охорони здоров’я».

У травні Верховна Рада провалила голосування за включення в порядок денний пакету законопроектів про медичну реформу. Зокрема, розгляд реформи не підтримали фракції БПП, Радикальної партії та Батьківщини. Саме тому громадські активісти провели акцію в день, коли парламент повторно розглядатиме питання винесення до сесійної зали цього пакету законопроектів.

Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров’я, підкреслила: «Ця реформа передбачає надання якісної медичної допомоги всім громадянам України. Так, це не буде одразу, але протягом 1-2 років ми зможемо це зробити. Також хочу наголосити – реформа торкнеться не лише пацієнтів, – вона напряму пов’язана з гідними умовами праці лікарів і підвищенням їхніх зарплат».

Акції «Година смерті» передував флеш-моб у Facebook з хештегом #вимагаю_медреформу – сотні українців публікують свої історії про невдалий досвід спілкування з медичними закладами і персоналом лікарень вітчизняною системою охорони здоров`я.

Більше про медичну реформу і її підтримку Міжнародним фондом «Відродження можна дізнатися, отримавши коментар Вікторії Тимошевської, директорки програмної ініціативи «Громадське здоров’я» МФВ, надіславши запит на pr@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: