Метою реформування охорони здоров’я має стати зміна системи фінансування

Метою реформування у сфері охорони здоров'я України має стати зміна системи фінансування, що потребує взаємодії нового міністра з колегами з Мінфіну і Мінекономрозвитку і торгівлі, а також підтримки з боку прем'єр-міністра, вважає директор програми «Громадське здоров'я» Міжнародного фонду «Відродження» Вікторія Тимошевська.

Метою реформування у сфері охорони здоров’я України має стати зміна системи фінансування, що потребує взаємодії нового міністра з колегами з Мінфіну і Мінекономрозвитку і торгівлі, а також підтримки з боку прем’єр-міністра, вважає директор програми «Громадське здоров’я» Міжнародного фонду «Відродження» Вікторія Тимошевська.

TV«Мета реформи, і Олександр Квіташвілі це розуміє, – зміна фінансування. І це однозначно не лежить в площині рівня міністра охорони здоров’я, це – в компетенції і міністра економіки, і міністра фінансів, і прем’єра. Як тільки зміниться система фінансування, як тільки ми перестанемо платити за ненадані послуги і почнемо платити за надані, нам вистачить грошей на охорону здоров’я», – сказала вона агентству «Інтерфакс-Україна», коментуючи очікування від призначення А.Квіташвілі міністром охорони здоров’я.

При цьому В.Тимошевська зазначила, що досвід А.Квіташвілі в проведенні реформи системи охорони здоров’я полягає, в тому числі, в розумінні допущених помилок.

«Я сподіваюся, що він донесе досвід Грузії, у тому числі негативний. Всі експерти, які займаються реформами, розуміють, на яких етапах були допущені помилки, що призвели до того, що великий відсоток населення в Грузії не має страховки. Він теж розуміє ці помилки і неодноразово озвучував їх на етапах роботи нашої дорадчої групи», – сказала вона.

«Ніде в світі не було такого досвіду, щоб якась модель охорони здоров’я просто переносилася в іншу країну. Така спроба, до речі, була здійснена в Грузії, де намагалися продублювати американську модель, успішно приватизували систему і ввели приватне страхування та соціальне страхування для незабезпечених верств населення. Сказати, що в Грузії вирішені всі проблеми і це ідеальний приклад, я не можу, в Грузії досить великий відсоток працездатного населення, які не застраховані через те, що або працюють нелегально, або з якихось причин не потрапляють під критерії соціального страхування», – підкреслила експерт.

У той же час, за словами В.Тимошевскої, А.Квіташвілі не матиме проблем з розумінням системи охорони здоров’я України, яка, так само, як і медична система Грузії, «вийшла з СРСР, з системи Семашко». Крім того, вона зазначила, що новий міністр протягом шести місяців входив до складу Стратегічної дорадчої групи, яка розробляла пропозиції щодо реалізації реформ в охороні здоров’я.

«Ми повинні припинити фінансувати ефемерні ліжко-місця і ефемерні візити пацієнтів у поліклініки або лікарів додому. Тому ми очікуємо, що людина – не з системи, у якого немає шлейфу українських корупційних зв’язків, який не пов’язаний із закупівлями, з фармбізнесом, з практичної клінічної медициною, зможе реалізувати реформу. Насправді, завдання МОЗ – не лікувати пацієнтів, а налагодити систему. Із завданням оператора-налагоджувальника Квіташвілі впорається “, – сказала вона.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: