Мешканцям гуртожитків Луганщини допоможуть приватизувати житло

Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум” здійснює проект “Забезпечити реалізацію житлових прав жителів гуртожитків!”

Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум” здійснює проект “Забезпечити реалізацію житлових прав жителів гуртожитків!” Проект підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект охоплює п’ять міст Луганської області: Красний Луч, Алчевськ, Сєвєродонецьк, Стаханов, Попасна.

Заходи проекту:
– консультації мешканців гуртожитків щодо приватизації кімнат (житлових блоків), у яких вони проживають;
– лобіювання проблем мешканців гуртожитків в органах місцевого самоврядування;
– проведення круглого столу “Як реалізуються права жителів гуртожитків на приватизацію кімнат (житлових блоків)” в кожному місті проекту.

При виконанні проекту було визначено дві основні проблеми, які не дають змоги мешканцям гуртожитків приватизувати житло. По-перше, для приватизації жителеві гуртожитку потрібно мати ордер, який при поселенні мала видавати місцева адміністрація. Але цієї вимоги часто не дотримувалися. Тому багато жителів гуртожитків не зі своєї вини не мають ордерів і відповідно не можуть приватизувати свого житла. По-друге, закон вимагає, що для приватизації потрібно прожити в гуртожитку не менш ніж п’ять років. Органи місцевого самоврядування розуміють цю вимогу так: не менш ніж п’ять років проживати в одному гуртожитку. На практиці багато мешканців гуртожитків із різних причин проживали в різних гуртожитках. Загальний час проживання в гуртожитках у них більш ніж п’ять років, а строк проживання в тому гуртожитку, де вони перебувають на момент приватизації, – менш ніж п’ять років. Таким жителям органи місцевого самоврядування відмовляють у приватизації кімнат (житлових блоків). На думку фахівців, такий підхід до визначення строку проживання в гуртожитку є спірним.

“Політсоціум” надає індивідуальну правову допомогу мешканцям гуртожитків у містах проекту.

Як відомо, закон “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” дозволив мешканцям приватизувати кімнати в гуртожитках, у яких вони проживають.

У Луганській області 115 гуртожитків, 80% із них перебувають у комунальній власності. Там приватизовано тільки 10% усіх кімнат (житлових блоків).

Контакти:
Луганський обласний центр політичних та соціологічних досліджень “Політсоціум”
Володимир Іванов
(0642) 52 81 31
politsocium@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: