Мешканці Рівного долучатимуться до вирішення проблем своїх будинків

Міська влада та громадські активісти Рівного спільно працюватимуть над тим, щоб спонукати жителів багатоповерхівок до вирішення проблем їхніх будинків і благоустрою прибудинкової території

Міська влада та громадські активісти Рівного спільно працюватимуть над тим, щоб спонукати жителів багатоповерхівок до вирішення проблем їхніх будинків і благоустрою прибудинкової території. Такої домовленості було досягнуто під час круглого столу “Шляхи покращення стану ЖКГ. Пропозиції громадськості”, який відбувся 21 листопада. Захід організувала РОГО Комітету виборців України в межах відповідного проекту за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Присутні обговорили проект рішення міської ради, яке передбачає нові підходи до реформування житлово-комунального господарства міста. Цей документ упродовж жовтня-листопада розробляла робоча група, до складу якої входили фахівці від громадських організацій, житлово-комунальних підприємств і об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Документом передбачено доповнити Програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства Рівного на 2011-2014 роки заходами, спрямованими на активізацію мешканців. Одним із її механізмів є проведення конкурсів із підтримки ініціатив рівнян за рахунок часткового виділення коштів із місцевого бюджету.

Голова правління Рівненського Комітету виборців Олексій Горецький навів кілька прикладів успішного впровадження подібної практики в сільській місцевості. Так, за період з 2005 по 2011 роки було реалізовано 38 проектів, спрямованих на вирішення актуальних місцевих проблем, на загальну суму майже 700 тисяч гривень. При цьому від організації люди отримали лише 23% коштів. Решту ініціативні групи зуміли знайти самостійно.

“Як показали результати соціологічного дослідження, проведеного влітку цього року на замовлення нашої організації, майже 56% мешканців багатоповерхівок Рівного готові особисто долучатися до вирішення проблем своїх будинків. Тобто це є той значний потенціал, який можна й потрібно використовувати. Але для цього таким людям треба створити прозорий і чесний механізм для реалізації їхніх ініціатив. Ми готові до співпраці з міською владою, щоб у результаті підготувати той документ, який допоможе активізувати рівнян до самостійного вирішення частини проблем багатоповерхових будинків, у яких вони мешкають”, – сказав Олексій Горецький.

Радник міського голови Рівного Володимир Зленко запевнив, що мер зацікавлений у прийнятті такого рішення. Він запропонував фахівцям, які брали участь у розробці проекту документу, спільно його доопрацювати. Зокрема, це можна буде зробити в межах діяльності робочої групи з реформування житлово-комунальної галузі при міському голові Рівного, склад якої зараз формують.

РОГО Комітету виборців України
(0362) 26 39 43
cvurivne@cvu.rv.ua

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: