Мешканці Донецька й Авдіївки не змогли пригадати жодного місцевого депутата

У Донецьку відбувся круглий стіл “Півтора роки після місцевих виборів: чи стали місцеві депутати ближчими до виборців?”

95,5% опитаних мешканців Донецька й Авдіївки не змогли назвати жодного депутата міської ради. Такі дані було оприлюднено на круглому столі “Півтора роки після місцевих виборів: чи стали місцеві депутати ближчими до виборців?”, який відбувся 15 травня в Донецьку. Захід провела Донецька обласна організація ВГО “Комітет виборців України” в межах проекту “Рік після виборів: моніторинг результатів реформи законодавства України про місцеві вибори”, який здійснюють Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу та Лабораторія законодавчих ініціатив за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники круглого столу обговорили, як вплинуло запровадження 2010 року змішаної системи виборів депутатів місцевих рад. Результати опитування свідчать, що 35,3% опитаних мешканців Донецька й Авдіївки вважають, що така зміна ніяк не вплинула на роботу місцевих рад, а 60,6% відповіли, що їм важко оцінити їх результати.

Секретарі міських рад – учасники круглого столу – зазначили, що як і при попередній системі обрання депутатів винятково за партійними списками, так і при нинішньому складі рад все одно відбувається закріплення депутатів-“списочників” за виборчими округами. Водночас, як відзначив секретар Авдіївської міської ради Артем Сабадаш, варто залишити саме змішану систему обрання депутатів, оскільки вона дозволяє компенсувати недоліки пропорційної та мажоритарної систем.

Організатори круглого столу зазначили, що за результатами моніторингу преси рекомендуватимуть місцевим депутатам звернути увагу на інформування виборців про свою діяльність, користуючись виданнями, які заснували місцеві ради.

Опитування було проведено у квітні-травні шляхом інтерв’ю віч-на-віч. Загалом було опитано 312 респондентів у Донецьку й Авдіївці. Вибірка районована, випадкова, похибка вибірки для Донецька – 7% з імовірністю 0,95, похибка вибірки для Авдіївки – 8% з імовірністю 0,90.

У межах проекту опитування проходить у п’яти обласних центрах (Луцьк, Донецьк, Ужгород, Херсон, Чернігів) і п’яти містах відповідних областей (Ківерці, Авдіївка, Виноградів, Цюрупинськ, Ніжин).

Донецька обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(062) 337 63 16
donetsk_cvu@ukr.net

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: