Мережа центрів європейської інформації України визначилася із діяльністю на 2010-2011 роки

6-19 червня 2010 року за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» відбувся черговий Форум Мережі центрів європейської інформації (ЦЄІ) України, на якому учасники підсумували досягнення й обговорили виклики за попередній період, обмінялися досвідом й спланували подальшу діяльність для ефективного й злагодженого інформування громадськості регіонів із питань європейської інтеграції.

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” працює над активізацією діяльності Центрів європейської інформації з 2005 року та сприяє розвитку Мережі ЦЄІ через підтримку заходів, спрямованих на підвищення спроможності Центрів (серед них: тренінг з локального фандрейзингу; тренінг з PR та адміністрування сайту Мережі ЦЄІ; тренінг «Стандарти роботи з молоддю в діяльності Центрів європейської інформації» й інші) та проведення щорічних Форумів ЦЄІ (2008 р. – в Сумах, 2009 р. – в Яремчі Івано-Франківської області) як майданчиків для обговорення досягнень та викликів Центрів за рік, обміну успішним досвідом, а також визначення майбутньої діяльності.

Цього разу участь у Форумі взяли представники п’ятнадцяти Центрів європейської інформації з різних куточків України, які запропонували чітке бачення подальшого розвитку Центрів та механізми налагодження співпраці в рамках єдиної Мережі. Програма заходу охоплювала презентації та аналіз діяльності ЦЄІ за попередній рік; представлення загальноєвропейських ініціатив, до яких можуть долучитися ЦЄІ; обговорення та ухвалення Положення про діяльність Мережі та стратегії подальшого розвитку; вибори координуючого органу Мережі; творчі майстерні від кожного Центру; тренінг із основ управління проектами та залучення коштів для їх реалізації.

Представники Центрів європейської інформації з цікавістю мандрували з одного майданчика на інший, де проходили творчі майстерні інших Центрів. Хмельницький ЦЄІ продемонстрував приклад інформаційної естафети до Дня Європи районами області, Миколаїв запропонував зустріч із «живою книгою», а Херсон – мистецьку вечірку; Чернівці привезли фотовиставку «Європа у моєму місті: архітектура, сучасність та історична пам’ять», Черкаси запросили всіх на день відкритих дверей, а ЦЄІ з Рівного організував Оксфордські дебати.

Працювати більш ефективно та активізувати свій творчий потенціал учасникам допомагала команда фахових тренерів із тренерської групи «Діалог» – Ярина Боренько (Львів), Андрій Донeць (Донецьк) та Олег Овчаренко (Кременчук).

Ця зустріч була для Центрів дуже важливою з огляду на подальші перспективи. Адже учасники вирішили, насамперед, посилити мережеву співпрацю, залучати для підтримки своєї діяльності додаткові ресурси міжнародних та місцевих донорів. Робочі групи підготували концепції декількох мережевих проектів, до реалізації кожного з яких долучаться більше 5 ЦЄІ: “Книжковий клуб”, плей-касти на теми європейських цінностей “Я поділяю європейські цінності”, відеоконференції про навчання в Європі, підготовка та святкування Днів Європи 2012; та необхідні для розвитку Мережі ЦЄІ України проекти, серед яких такий, що спрямований на посилення спроможності Центрів через волонтаріат.

Після ґрунтовного обговорення учасники Форуму ухвалили Положення про Мережу центрів європейської інформації України та обрали Раду Мережі, до складу якої увійшли п’ять осіб: Оксана Бондар (ЦЄІ м. Вінниці), Наталія Датченко (ЦЄІ м. Луганська), Анна Десятова (ЦЄІ м. Суми), Тетяна Федорова (ЦЄІ м. Кіровограда), Ярослав Філяк (ЦЄІ м. Чернівці).

Згідно з Положенням Форум Мережі стає найвищим керівним органом та проходитиме не рідше одного разу на 2 роки.

Мережа Центрів європейської інформації України відкрита для партнерства.

Детальніше: Оксана Бондар, Голова Ради Мережі ЦЄІУ, Центр європейської інформації у Вінниці (контакти);

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження” (nakonechna@irf.kiev.ua)

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: