Меморандум щодо свободи мирних зібрань в Україні

Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” підготував Меморандум щодо свободи мирних зібрань в Україні

Інформаційний центр “Майдан Моніторинг” підготував Меморандум щодо свободи мирних зібрань в Україні. Відповідний моніторинг підтримує програмна ініціатива “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

Адресовано і відправлено згідно зі ст.40 Конституції України, Законом України “Про звернення громадян”:

Президенту України, Кабінету Міністрів України, Генеральному прокурору України,

Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству юстиції України,

Голові Вищого адміністративного суду України,

Комітету ВР України з питань прав людини,

Уповноваженому ВР України з прав людини

****

М Е М О Р А Н Д У М
щодо свободи мирних зібрань в Україні

(складено Інформаційним центром “Майдан Моніторинг” за підсумком 2013-го року та на підставі даних поточного моніторингу у 2014 році, за підтримки Міжнародного фонду “Відродження“)

Для отримання офіційної інформації від суб’єктів владних повноважень використовувався передбачений Законом України “Про доступ до публічної інформації” механізм запита на інформацію.

В рамках щорічного дослідження ми опитали відповідні центральні органи влади та органи місцевого самоврядування всіх обласних, районних центрів України та населених пунктів обласного значення (далі по тексту “міста“), всього – 567 міст. Дослідження проводилося протягом березня-травня 2014-го року.

Таким чином, за цими даними:

– протягом 2013-го року органи місцевого самоврядування отримали, відповідно до ст.39 Конституції України 10601 сповіщень про проведення мирних зібрань (найбільше у Львівській области – 1157, найменше у Закарпатті – 172);

– органи місцевого самоврядування принаймні 142 рази разів зверталися до суду з позовами щодо обмеження свободи мирних зібрань, 110 таких позовів судами було задоволено (за даними територіальних управлінь МВС України 91 з цих позовів було ініційовано органами внутрішніх справ, у 2012-му році – 50);

– у 53 містах (минулого року – більше 90) на сьогодні існують прийняті органами місцевого самоврядування незаконні нормативні акти, які обмежують свободу мирних зібрань;

– органи місцевого самоврядування 160 міст (у минулому році – 199) дотепер у питаннях організації і проведення мирних зібрань безпідставно керуються нормативним актом неіснуючої тоталітарної держави СРСР (див. Розділ ІІІ нижче)

Офіційна статистика органів внутрішніх справ щодо по кількості “масових заходів“, як і раніше, не має жодних кореляцій з даними органів місцевого самоврядування щодо кількости мирних зібрань.

З повним текстом Меморандуму можна ознайомитися тут

Контакти:
Інформаційний центр “Майдан Моніторинг”
monitor@maidan.org.ua

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: