Мандрівна правозахисна експозиція прямує до Луганська

3-10 листопада в Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Максіма Ґорького працюватиме мандрівна експозиція “Кожен має право знати свої права”

3-10 листопада в Луганській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Максіма Ґорького працюватиме мандрівна експозиція “Кожен має право знати свої права”. Виготовлення експозиції та її перший пілотний тур здійснюються в межах проектів громадської організації “М’АРТ” та Української Гельсінської спілки з прав людини за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Норвезького гельсінського комітету. У Луганську проведення виставки координує Правозахисний центр “Поступ”.

Експозиція буде доступна для перегляду щодня (крім 9 листопада) з 10:00 до 17:00.

Експозиція складається з більш ніж 20 інформаційних стендів, які поділяються на чотири тематичні блоки: “Еволюція прав людини”, “Цінності прав людини”, “Права дитини” й “Окремі аспекти захисту прав людини”. На стендах можна буде знайти трактування певних прав і понять, посилання на європейські й українські законодавчі норми та правові документи, яскраві приклади й ілюстрації порушень прав людини, коментарі дітей, громадських активістів і правозахисників тощо. Екскурсію проводитимуть старшокласники Фабричнинської загальноосвітньої школи, які пройдуть попередню підготовку.

Відвідувачам також розповідатимуть про те, як правильно спілкуватися з міліцією, щоб не спровокувати конфлікту: учні дізнаються, чи мають право зупиняти їх на вулиці співробітники правоохоронних органів і за яких умов. Також молодь матиме змогу переглянути відеолекції та фільми на правозахисну тематику – від кількахвилинних просвітницьких роликів до повнометражних документальних і художніх стрічок.

Ще одна актуальна тема, яку обговорюватимуть під час заходів, – мультикультуралізм регіону. За методикою “Жива бібліотека” міжкультурний діалог відбудеться між луганськими учнями й іноземцями, які вже певний час проживають у місті. Представники африканського континенту, США, Пакистану, Дагестану, Вірменії й інших країн і регіонів розкажуть про свою батьківщину, культуру, релігію й особливості життя в Україні. Мультикультурна зустріч відбудеться під час урочистого відкриття виставки 5 листопада о 12:00.

10 листопада об 11:00 школярі та студенти матимуть змогу зустрітися з українським письменником Сергієм Жаданом, який розповість про важке життя невиліковно хворих без знеболювального.

Виставка вже відвідала Чернігів, Кіровоград, Львів, Херсон і Сімферополь.

Контакти:
Правозахисний центр “Поступ”
Юлія Красільнікова
050 810 66 49

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: