Малозабезпеченим мешканцям Львівщини надали 1100 правових консультацій

22 липня у Львові відбулося обговорення “Посилення правових можливостей сільського населення”

22 липня у Львові відбулося обговорення “Посилення правових можливостей сільського населення”. Захід організував Центр громадської адвокатури в межах проекту “Інформаційно-консультаційний правовий Центр як засіб посилення правових можливостей малозахищених верств населення” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Оксана Коваль (Центр громадської адвокатури) розповіла, що в межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” було створено чотири інформаційно-консультаційні правові центри в селах Львівської області (Домажир, Малехів, Підгайчики й Унів) і один у Львові. Консультаційні пункти поширювали свою діяльність не лише на територію одного села, а й на територію дії відповідної сільської ради. Загалом правові консультації могли отримати мешканці 14 сіл, залучених до проекту, а також мешканці інших населених пунктів.

Загалом було надано понад 1100 правових консультацій, написано близько 420 процесуальних і інших документів, розповсюджено 6000 інформаційних газет і 3000 буклетів, понад 3000 буклетів із правовими консультаціями.

Юрист Центру громадської адвокатури Надія Зелінська наголосила, що певні групи населення (зокрема мешканці сіл) не мають доступу до правозахисту й справедливого суду, а тому не можуть належно захищати майнові та трудові права, власну приватну ініціативу. “Здебільшого повсякденне життя таких громад і вирішення спірних ситуацій регулюють норми звичаєвого права, які далеко не завжди мають правове підґрунтя”, – додала вона.

На думку сільського голови Домажира Ореста Гнипа, важливість ініціативи полягає в тому, що вона дає змогу селянам безкоштовно покращувати правові знання, зокрема щодо порядку спадкування, оформлення прав на землю, отримання соціальних допомог тощо.

Лагодівський сільський голова Володимир Мишолівський відзначив, що завдяки правовій допомозі в селах було запроваджено програми з благоустрою, громада відстоює інтереси села щодо лісів і іншого комунального майна, відбулися інформаційно-правові навчання для певних категорій селян, наприклад, пайовиків, дітей війни тощо.

Контакти: Центр громадської адвокатури, (032) 2 444 659, cga@lawngo.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: