Македонські та кримські міста готові співпрацювати в галузі енергозбереження

Делегація мерів муніципалітетів і представників НУО Македонії здійснила візит до Криму

24-27 квітня делегація мерів муніципалітетів і представників НУО Македонії здійснювала візит до Криму. Візит організували Сімферопольська міська молодіжна громадська організація “Світло” та ГО “Центр планування розвитку Північно-Східного регіону” (Македонія) в межах проекту “Європейська ідентичність кримських міст: сучасний погляд” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

У візиті брали участь мери п’яти македонських муніципалітетів: Кріва Паланка (Kriva Palanka), Куманово (Kumanovo), Ліпково (Lipkovo), Кратово (Kratovo) та Старо Нагорічане (Staro Nagoricane).

У ході візиту відбулися зустрічі з муніципалітетами міст Білогірськ і Старий Крим і їхніми мерами – Альбертом Кангієвим і Петром Котюком. Між кримськими та македонськими містами найближчим часом буде підписано угоди про співпрацю та розвиток. Македонські партнери мають доступ до фондів ЄС і бажають реалізовувати спільні проекти з кримськими містами в галузях енергозбереження й енергоефективності, а також використання відновлюваних джерел енергії.

Крім того, відбулася зустріч македонської делегації з представниками науки й культури Криму в Таврійському національному університеті. Македонська сторона має зацікавленість у використанні розробок кримських учених (наприклад, із використання геліосистем у муніципальному господарстві). Також обговорювалися питання культурної співпраці між кримськими та македонськими університетами.

Сімферопольська міська молодіжна громадська організація “Світло”
(0652) 70 60 73
svitlo.simferopol@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: