Людям, які живуть із ВІЛ, і наркозалежним надаватимуть правову допомогу

ВБО “Українська фундація правової допомоги” розпочала Всеукраїнський правозахисний проект “Мережа правової допомоги для вразливих груп населення”

ВБО “Українська фундація правової допомоги” розпочала всеукраїнський правозахисний проект “Мережа правової допомоги для вразливих груп населення”. Проект підтримує програма “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мережа має на меті надавати кваліфіковану та безоплатну юридичну допомогу людям, які живуть із ВІЛ/СНІД (ЛЖВ), споживачам ін’єкційних наркотиків (СІН), пацієнтам програм замісної підтримувальної терапії (ЗПТ), а також особам, які зазнають тиску з боку представників влади за надання соціальної та медичної допомоги цим особам – лікарям сайтів ЗПТ, соціальним працівникам та активістам сервісних організацій.

Правову допомогу надають юристи в різних регіонах України спільно з недержавними організаціями, які працюють у сфері надання сервісів і соціальної допомоги зазначеним категоріям. Нині юристи Мережі працюють у Криму, Донецькій області (місто Горлівка), Києві, Львові, Миколаєві, Одесі, Полтаві, Харкові та Херсоні. Планується поступове розширення діяльності в інші регіони України.

Юридична допомога передбачає створення системи документування порушень прав людини, координацію дій і переадресацію клієнтів із ВІЛ-сервісних неурядових організацій до адвокатів, поширення позитивного досвіду роботи юристів усередині вразливих спільнот тощо. Спектр правової допомоги варіюється від надання консультацій і складання юридичних документів до представництва в судах і захисту від кримінального переслідування.

Контактна інформація адвокатів/юристів, які працюють у проекті

ВБО “Українська фундація правової допомоги”
Геннадій Токарєв, 050 962 80 03, gtoukr@gmail.com
Володимир Миколенко, 050 442 36 65, mykolenko.w@gmail.com
(044) 280 67 40

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: