Львів’ян поінформують про загрози гепатиту

28-29 липня у Львові всі охочі зможуть пройти швидкі тести на гепатити В і С

28-29 липня у Львові всі охочі зможуть пройти швидкі тести на гепатити В і С. Акцію організовує Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тестування буде проведено на базі дільничних поліклінік за територіальним принципом. Також відбудеться інформаційно-просвітницька кампанія для підвищення обізнаності щодо розповсюдження, симптомів, діагностики та лікування гепатитів В і С (поширення інформаційних брошур, постерів, листівок, розміщення білбордів).

Головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я з інфекційних хвороб Львівської міської ради Леся Королюк попереджає: “Вірус може передатися під час пірсингу, татуажу, манікюру, педикюру, стоматологічних послуг, інших медичних втручань, пов’язаних із ін’єкціями, переливання крові (гемотрансфузії), при хаотичному статевому житті, під час уразливої поведінки (ін’єкційне споживання наркотиків тощо)”.

28 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби гепатитом.

Нагадаємо, сьогодні з 12:00 до 15:00 в Києві (на Контрактовій площі, у сквері біля пам’ятника Сагайдачному) та Харкові, Одесі, Тернополі, Полтаві, Чернівцях і Бахчисараї також відбудеться інформаційно-профілактична акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом.

У світі близько 350 мільйонів людей інфіковано гепатитом B і близько 170 мільйонів – гепатитом С. Україна за темпами поширення вірусних гепатитів посідає перше місце в Європі. За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні понад 1 млн. людей інфіковано вірусами гепатиту B і близько 1,2 млн. – вірусами гепатиту С. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні медичні, стоматологічні та косметологічні інструменти. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно, непомітно для людини та переходить у хронічну стадію, яка закінчується цирозом і раком печінки. Внаслідок обмеженої конкуренції (право на виробництво препаратів для лікування гепатитів мають лише дві фармацевтичні компанії), курс лікування дорогий – понад $20 000.

Контакти: Міжнародний Альянс із ВІЛ/СНІД в Україні, 050 410 92 07, Pertsovskyi@aidsalliance.org.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: