Львівські ОСББ ініціюють зміни до локального законодавства

Близько 50 представників ОСББ м.Львова взяли участь у громадському обговоренні проекту альтернативної програми забезпечення ефективного розвитку ОСББ у місті Львові, яке відбулося 3 грудня 2010 року. Про це повідомила прес-служба ІПЦ “Наше Право”.

Під час заходу обговорювались питання ефективності виконання Програми сприяння функціонування ОСББ, затвердженої Львівською міською радою (ЛМР), її відповідність потребам і запитам львівських ОСББ. Учасники обговорень звертали увагу на суттєві перешкоди стосовно оформлень прибудинкових територій, непрозорості розподілу коштів міського бюджету на підтримку розвитку ОСББ. Як приклади, наводились конкретні судові рішення ОСББ проти ЛМР про оформлення прибудинкових територій, закритості і фактично «ручний режим» фінансування ОСББ.

“Відсутність програми отримання прибудинкової території є великою перешкодою для всіх ОСББ, – зазначив голова ОСББ “Майорівка” Андрій Глуховський. – Лише 4% ОСББ отримали прибудинкову територію. Львівська міська рада не хоче давати у власність прибудинкові території, оскільки відсутня чіткість в процедурі отримання”.

Представники ОСББ висловлювали стурбованість щодо необґрунтованого визнання їхніх об’єднань виконавцями послуг з тепло- та водопостачання. Вони розповідали про конкретну судову практику у цій категорії справ, де суд підтверджував неправомірність примусового визначення ОСББ як виконавців відповідних послуг.

Окрім цього, об’єднання говорили про покращення механізмів відшкодовувати пільги та субсидій, виготовлення землевпорядної документації, технічних паспортів будинку, інвентарних справ, паспортів ліфтів та інше.

За результатами обговорення вироблено ряд пропозицій та основних положень альтернативної громадської програми ефективного розвитку ОСББ у місті Львові. Зокрема, необхідності створення постійно діючий консультативний орган – Громадську раду з питань ОСББ при Львівській міській раді; залучення представників ОСББ до підготовки проектів рішень Львівської міської ради, які стосуються питань ОСББ та покращення механізми участі представників ОСББ у формуванні та реалізації житлово-комунальної та тарифної політики Львівської міської ради.

Учасники запропонували запровадити практику підзвітності відповідальних посадових осіб виконавчих органів міської ради перед ОСББ міста Львова про виконання ними своїх повноважень, ефективності використання коштів міського бюджету; проведення відкритих конкурсів із надання фінансової підтримки діяльності ОСББ щодо ремонту будинків, покрівель; введення практики оприлюднення інформації про використання коштів спрямованих на підтримку ОСББ; опублікування детальних звітів у друкованих ЗМІ.

Представники ОСББ вважають за необхідне на локальному рівні спростити процедуру оформлення у власність для обслуговування багатоквартирного житлового будинку прибудинкових територій та механізму реального відшкодування пільг та субсидій для ОСББ шляхом розробки і затвердження відповідних рішень міської ради.

Захід був організований центром «НАШЕ ПРАВО» та ОСББ «МАЙОРІВКА» за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Контакти: прес-служба ІПЦ НАШЕ ПРАВО, тел.: (032) 236-70-49, http://www.law.lviv.ua, nashepravo@gmail.com.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: