Львівська міськрада розгляне запропоновану громадськістю програму підтримки ОСББ

До порядку денного пленарного засідання Львівської міської ради буде внесено проект Програми сприяння ефективному розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у місті Львові на 2012-2015 роки

До порядку денного пленарного засідання Львівської міської ради буде внесено проект Програми сприяння ефективному розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у місті Львові на 2012-2015 роки. Документ розробили експерти Інформаційно-правового центру “Наше право” та представники ОСББ Львова за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.

Проект Програми вже неодноразово було розглянуто на засіданнях постійної комісії з питань житлової політики Львівської міської ради. Комісія в цілому підтримала запропоновану редакцію.

Проект також активно обговорювали на засіданнях громадської робочої групи та громадських обговореннях. Необхідність прийняття нової редакції програми підтримали низка громадських організацій і близько 50 ОСББ Львова.

“Ми очікуємо розгляду та прийняття громадського проекту програми в новій редакції вже найближчим часом. Позитивною є спроба об’єднання зусиль представників депутатського корпусу, ініціативних ОСББ та громадських експертів у спільній розробці проекту локального нормативного акту, який покликаний створити якісний ґрунт для розвитку ОСББ у Львові. Ця програма не є панацеєю чи універсальними ліками від усіх проблем цих об’єднань, але вона закладає якісно нові підходи до формування та реалізації місцевої політики у сфері функціонування ОСББ”, – сказав керівник центру “Наше право” Андрій Лепак.

Серед новацій, запропонованих у проекті Програми, – запровадження принципів підзвітності та відповідальності, забезпечення відкритості та прозорості в реалізації місцевої політики у сфері підтримки ОСББ, запровадження механізмів покращення умов для ефективного та сталого розвитку об’єднань, спрощення процедур отримання прибудинкових територій, необхідність фінансової підтримки з міського бюджету, відшкодування пільг і субсидій, проведення капітальних і часткових ремонтів, а також посилення громадського контролю за ефективністю діяльності виконавчих органів міської ради у сфері підтримки ОСББ.

Інформаційно-правовий центр “Наше право”
(032) 236 70 49
nashepravo@gmail.com

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування”  – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: