Луцькі ОСББ вирішили боротися за покращення роботи ліфтів

У Луцьку створено Раду голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків

У Луцьку 20 червня створено Раду голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Ініціатором був Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив, який утілює проект “Ресурсний центр для ОСББ у м. Луцьку” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Першочерговим завданням, яке взялися вирішити члени Ради, стало обслуговування ліфтів у будинках, які перебувають на балансі ОСББ. ОСББ невдоволені станом ліфтів і якістю послуг. За словами учасників засідання, через недосконалу нормативно-правову базу та монополістське становище обслуговувальних компаній ОСББ потерпають від численних перевірок, на них накладають неправомірні штрафи та санкції, які доводиться оскаржувати в судах.

Учасники засідання зауважили, що часто обслуговувальні організації отримують плату за свої послуги, але не несуть відповідальності за їх якість і своєчасне надання. З огляду на це відповідальність за роботу ліфтів і безпеку користування ними лягає на ОСББ. Було підкреслено, що така відповідальність нелогічна та не підтверджена нормативно-правовою базою.

Було ухвалено перше спільне рішення – подати звернення до міського голови, яке б сприяло вирішенню питання ліфтів шляхом визначення юридичної особи, уповноваженої нести відповідальність за їх технічне обслуговування й експлуатацію.

Також на засіданні Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив запропонував безкоштовну юридичну підтримку ОСББ та нагадав про Школу ефективного управителя, яка починає роботу 22 червня.

Контакти: Волинський інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив, Петро Лавринюк, (0332) 78 59 66, vipgi@ukr.net

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: