Луганський суд загубив справу й відмовився її поновлювати

Жовтневий районний суд Луганська відмовився поновити судове провадження у справі, яку через недбалість загубили працівники суду

Жовтневий районний суд Луганська відмовився поновити судове провадження у справі, яку через недбалість загубили працівники суду. Із заявою про поновлення судової справи звертався Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ), який здійснює моніторинг доступності генеральних планів міст за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Програми розвитку ООН в Україні.

Суддя Наталія Васильєва закрила провадження у справі, а позивачу порадила повторно звернутися з тим же позовом.

Сам позов громадська організація подала ще у квітні 2010 року. Активісти скаржилися на дії Кіровоградської міської ради, яка відмовила в доступі до графічної складової генерального плану міста. Проте Жовтневий районний суд Луганська так і не розглянув позову по суті. Як з’ясувалося через три роки, суддя Світлана Рудська повернула позов громадській організації, але в СЦГІ про це дізналися лише у грудні 2013 року. Це сталося через те, що секретар суду загубила ухвалу про повернення справи позивачу.

“З 2010 року ми постійно намагалися з’ясувати долю справи, але лише місяць тому нам офіційно повідомили, що справу загублено. У Жовтневому районному суді Луганська всю вину перекладають на секретарку. Але секретарка вже звільнилася, і притягнути до відповідальності вже немає кого. Тепер суд відмовився поновити розгляд справи, яку сам і втратив. Це типовий випадок так званого правосуддя в Жовтневому районному суді Луганська: порушення права очевидні, відповідати за порушення немає кому, відновлювати права можна лише через тривале апеляційне оскарження. Але через правові механізми ми змусимо суд визнати свою помилку та відновимо розгляд справи”, – коментує ситуацію юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив Вадим Сабінін.

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
(0642) 49 13 74
zahyst@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: