Луганських дільничних інспекторів міліції вчили дотримуватися стандартів Європейського суду з прав людини

12 червня 2010 року регіональна громадська організація «Луганська правова фундація» провела два навчальні семінари для дільничних інспекторів міліції, перший з яких стосувався питань дотримання стандартів Європейського суду з прав людини в діяльності міліції, інший - порядку роботи зі зверненнями громадян.

У тренінгу взяли участь 18 співробітники міліції з різних райвідділів Луганської області.

Заходи відбулися в межах проекту “Сприяння реформуванню кримінальної юстиції України”, що реалізується Луганською правовою фундацією за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Під час першого семінару увагу дільничних інспекторів міліції було зосереджено на недопустимості застосування катувань, нелюдського чи такого, що принижує гідність, поводження. Тренер Олександр Терських підкреслив абсолютний характер цієї заборони, який не дозволяє працівникам ОВС робити виключення з цього правила навіть при наявності загрози національній безпеці України тощо.

Крім того, під час заняття було розглянуто проблеми дотримання правоохоронцями права на свободу та особисту недоторканість, права на повагу до приватного та сімейного життя та свободи мирних зібрань. За допомогою теренера слухачами були проаналізовані окремі прецеденти Європейського суду з прав людини та конкретні приклади з їхньої практики.

Під час другого тренінгу співробітникам міліції були роз’яснені питання, спрямовані на вдосконалення діяльності ОВС щодо прийому, реєстрації та розгляду заяв та повідомлень про злочини та правопорушення, що вчинені або готуються. Слухачами, за допомогою тренера Олексія Беницького, був проаналізований закордонний досвід реєстраційної роботи в підрозділах правоохоронних органів.

Контактна особа: Олексій Беницький, a4u4@rambler.ru.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: