Луганська правова фундація провела заняття для працівників міліції, спрямовані на покращення їхньої роботи

30 березня Луганська правова фундація провела чергові заняття для працівників органів внутрішніх справ, спрямовані на вдосконалення практики їхньої діяльності. Цикл таких занять проводиться в межах проекту «Кримінальна юстиція України: моніторинг сучасного стану та пошук шляхів удосконалення», який виконується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

30 березня Луганська правова фундація провела чергові заняття для працівників органів внутрішніх справ, спрямовані на вдосконалення практики їхньої діяльності. Цикл таких занять проводиться в межах проекту «Кримінальна юстиція України: моніторинг сучасного стану та пошук шляхів удосконалення», який виконується за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Загалом проектом передбачається проведення двох семінарів для кожної з десяти сформованих навчальних груп працівників міліції за темами «Дотримання положень Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини у діяльності ОВС» і «Порядок прийому, реєстрації та розгляду заяв і повідомлень громадян». Протягом березня було проведено вісім семінарів для чотирьох навчальних груп.

Слухачами останніх двох семінарів, які відбулися 30 березня, стали старших оперуповноважених в особливо важливих справах, старших оперуповноважених і оперуповноважених відділів і секторів розкриття злочинів проти особи У(В)КР ГУМВС, УМВС.

Під час першого семінару учасники ознайомилися з практикою Європейського суду з прав людини у справах, що стосуються діяльності правоохоронних органів. Крім того, враховуючи специфіку роботи учасників семінарів, тренер Микола Мазур зосередив їхню увагу на необхідності виконання позитивних зобов’язань держави щодо права на життя, що виникають на підставі ст. 2 Європейської конвенції з прав людини та відповідної практики Страсбурзького суду. У цілому, слухачі правильно зрозуміли логіку правозахисної міжнародної інституції: більшість задач, в основі яких були факти конкретних справ Європейського суду з прав людини, вони вирішили правильно.

Протягом другого заняття тренер Олексій Беницький розповів слухачам про правову регламентацію порядку прийому, реєстрації та розгляду заяв і повідомлень громадян. Було наголошено на неприпустимості приховування заяв і повідомлень громадян від реєстрації, а також на необхідності оперативної перевірки інформації про злочин та проведення ефективного розслідування кожного підтвердженого факту вчинення злочину проти особи.

Дільничні інспектори міліції Луганщини пройшли навчання з прав людини та порядку роботи зі зверненнями громадян

Контакти виконавців проекту: Регіональна громадська організація “Луганська правова фундація”, 91051, м. Луганськ, квартал Якіра, 8/33, тел.: (0642) 61 43 22, ел. пошта: benitsky@poisk.lg.ua, jurlugansk@yandex.ru.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: