Луганськ відзначив Дні Європи-2010 регіональним Ярмарком Європейської Особистості

22 травня до Луганську приїхали гості із області та інших міст України для того, аби відвідати регіональний Ярмарок Європейської Особистості, присвячений святкуванню Днів Європи – 2010. Захід був ініційований Луганським центром європейської інформації та проведений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у партнерстві із ГО «Агентство стійкого розвитку Луганського регіону», ЛОУНБ ім. О. М. Горького та кафедрою романо-германської філології ЛНУ ім. Т. Шевченка.

Учасниками Ярмарку стали українські та іноземні студенти, викладачі навчальних закладів, школярі, представники євроклубів, громадських організацій, колеги із Кіровоградського центру європейської інформації. Під час насиченої програми заходу всі охочі мали змогу як дізнатися щось нове та цікаве, так і поділитися своїм знанням, поспілкуватися з однодумцями та весело провести вихідний день.

Ярмарок розпочався з конкурсів та змагань, що вже стали традиційними під час таких заходів. Учасники ярмарку активно брали участь у вікторинах та отримували приємні сувеніри та призи з європейською символікою. Під час заходу було проведено виставку робіт учасників творчого конкурсу постерів «Я бачу кольори Європи», що тривав впродовж квітня 2010 року, а також урочисту церемонію нагородження переможців. Виставка привернула увагу як з боку гостей Ярмарку, так і з боку самих учасників конкурсу, які змогли побачити роботи своїх колег. Окрім виставки конкурсних робіт, Молодіжний центр регіонального співробітництва представив до уваги відвідувачів фотоекспозицію «Міжкультурна Луганщина».

Культуру країн Європи було представлено студентами та викладачами факультету іноземних мов ЛНУ імені Т. Шевченка і школярами євроклубу школи №57 міста Луганська. Впродовж концерту глядачі вирушили у захоплюючу подорож, у якій вони змогли насолодитися ритмами французького вальсу, побачити іспанську кориду, відвідати урок німецької мови, почути всесвітньо відомі європейські хіти, зіграти у народну німецьку гру, поглянути на перспективи відносин України та ЄС з точки зору шкільної молоді тощо.

У другій частині регіонального Ярмарку Європейської Особистості школярі, студенти та всі охочі були запрошені до роботи у малих групах. До уваги школярів були запропоновані тренінги з європейської тематики, студенти відвідали презентацію програм молодіжного обміну, навчання і стажувань у Європі. Центром міжнародного співробітництва ЛНУ імені Т. Шевченка були представлені найпоширеніші програми навчання, а також наведені корисні поради щодо оформлення документів на отримання грантів та стипендій на навчання та дослідницьку діяльність. Представники міжнародної молодіжної організації AIESEC розповіли про професійні стажування для студентів та молодих спеціалістів. Також, учасникам були презентовані послуги з організації навчання, мовних курсів і професійних стажувань від агенції молодіжних подорожей «Мої канікули».

За словами тренера Олександри Костеннікової, що проводила на Ярмарку заняття із школярами, «дуже важливою є участь у таких заходах молоді не лише з Луганську, а і з усієї області, тому як події такого типу, нажаль, не є частими в невеличких селищах і містечках. Саме завдяки Луганському ЦЄІ діти з Кремінної, Голубівки, Новосвітлівки, Красного Луча, та інших міст області отримали можливість прийняти участь у святкуванні Днів Європи, що є дійсно незвичайним для них святом».

Довідка

Організатори висловлюють окрему подяку ректорату ЛНУ імені Т. Шевченка, деканату факультету іноземних мов, Центру міжнародного співробітництва ЛНУ імені Т. Шевченка, Молодіжному центру регіонального співробітництва та міжнародній молодіжній організації AIESEC у Луганську.

Контактна особа: Соколова Надія, 050-725-02-58

*****

Мережа Центрів європейської інформації на сьогодні об’єднує 22 Центри, які функціонують на базі обласних наукових універсальних бібліотек по всій Україні, а також пілотний ЦЄІ на базі бібліотеки вищого навчального закладу – Севастопольського національного технічного університету. Центри європейської інформації забезпечують доступ усіх бажаючих до інформаційних ресурсів та електронних баз даних матеріалів з тематики європейської інтеграції, а також проводять просвітницько-інформаційні заходи, спрямовані на популяризацію знань про європейську та євроатлантичну інтеграцію України.

Детальніше: http://ukrcei.org

Мета Луганського Центру Європейської Інформації – це сприяння налагодженню професійного та життєвого діалогу між науковими, молодіжними та експертними співтовариствами на регіональному, національному та міжнародному рівнях; співпраця та обмін інформацією з освітніми установами, громадськими організаціями, органами державної влади, ЗМІ, іноземними представництвами та європейськими організаціями і установами.

Детальніше: http://lg.ukrcei.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: