Луганчани протестували проти ухвалення Генплану без урахування пропозицій громадськості

Біля Луганської міської ради відбулася акція протесту проти прийняття Генерального плану міста без урахування рішень громадського органу – Погоджувальної комісії

Біля Луганської міської ради відбулася акція протесту проти прийняття Генерального плану міста без урахування рішень громадського органу – Погоджувальної комісії. Пікет організував Східноукраїнський центр громадських ініціатив. Представників цієї організації в комісії було проконсультовано за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Усупереч нормам ч. 11 ст. 30-5 закону “Про планування і забудову територій”, міська рада винесла на обговорення рішення, які затвердила Погоджувальна комісія та які має бути внесено до Генплану. Громадськість ухвалила заборону забудовувати зелені зони, у тому числі меморіальний комплекс “Гостра могила”, заборону на розширення торгових рядів у центрі міста, прийняла вимогу про створення санітарно-захисних зон між промисловими об’єктами та житловими будинками в деяких районах. Більшість рішень депутати відхилили. У підсумку Генплан було прийнято без урахування зауважень громадськості.

Голова центру Володимир Щербаченко запевнив, що рішення міськради буде оскаржено в суді. “Сподіваюся, що вже в ході розгляду справи суд призупинить дію більш ніж сумнівного документа”, – сказав він.

Погоджувальна комісія з обговорення зауважень (пропозицій) до проекту Генерального плану міста працювала впродовж місяця й розглянула більше 80 пропозицій і зауважень до документа.

Контакти: (0642) 49 13 74, 067 640 9 440, zahyst@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: