Літня школа «Трансформація систем охорони здоров’я: Східна Європа 2016»

80 управлінців в охороні здоров’я з України, Литви, Румунії та Польщі зібрались поблизу Львову на третій Літній школі «Трансформація систем охорони здоров’я: Східна Європа 2016», аби віднайти дієві рішення за сучасних умов та ресурсів в охороні здоров’я, а також збагатитися досвідом один одного.

80 управлінців в охороні здоров’я з України, Литви, Румунії та Польщі зібрались поблизу Львову на третій Літній школі «Трансформація систем охорони здоров’я: Східна Європа 2016», аби віднайти дієві рішення за сучасних умов та ресурсів в охороні здоров’я, а також збагатитися досвідом один одного.

Літня школа – це освітня та інформаційна платформа для управлінців у системі охорони здоров’я, яка стимулює процес реформ у країнах Східної Європи, відповідаючи особливим потребам і умовам цього регіону.

Провідні українські та міжнародні спікери Літньої школи створюють неповторну атмосферу інтелектуальних дискусій, пошуку нестандартних та бажаних рішень. “Літня школа унікальна тим, що тут панує досвід, а не теорія, творчість, а не норми, практичність, а не абстрактність. Це можливість дізнатись світові тренди, не перериваючи сотні звітів міжнародних організацій. Тут ми вчимось мислити по-іншому: аналізувати та отримувати найліпші результати за реальних, а не бажаних умов” – наголосив Павло Ковтонюк, один з організаторів Літньої школи та консультант Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Наслідуючи приклад Літної школи в Лугано (Швейцарія), український майданчик для навчання та обміну досвіду започаткували Школа охорони здоров’я Національного університету «Києво-Могилянська академія» та україно-швейцарська програма «Здоров’я матері та дитини» за фінансової підтримки Швейцарського бюро співробітництва в Україні, Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, а згодом приєдналися Міжнародний фонд “Відродження” та Міжнародна організація «Пакт» у рамках Проекту USAID.

В Україні ми маємо надзвичайно талановитий медичний персонал, але забуваємо, що охорона здоров’я – це не тільки методики лікування та спілкування з пацієнтами. Це також бюджетування, управління персоналом, ефективний розподіл ресурсів, структурування та розподіл обов’язків, управління кризами та якістю послуг, комунікація з населенням та урядовцями. Навчання цьому та сама школа були мрією, яка стала реальністю, і маленькими кроками заповнює прогалини у практичному передовому навчанні. Школа об’єднує та готує агентів змін, які докорінно змінять сферу охорони здоров’я ”, – запевнила учасниця та гостя Літньої школи Ольга Короленко (Міжнародна організація “ПАКТ”).

Школа націлена на результат, тому вчена рада та організатори відібрали серед численних претендентів тих, хто вже ініціював зміни або прагне їх. Більшість учасників представляє державні медичні установи та приватні заклади, а також громадські організації та органи управління в галузі охорони здоров’я.

Поряд з досвідченими українськими експертами на Літній школі викладають іноземні фахівці, зокрема:

  • Марсель Таннер, директор Швейцарського інституту охорони здоров’я і тропічної медицини (м. Базель, Швейцарія)
  • Фон Зао, Керівник програми, Білорусь, Молдова та Украіїна, Світовий банк
  • Аксель Хоффманн, Керівник відділу навчання Швейарський інститут охорони здоров’я та тропічної медицини
  • Марк Говерс, викладач Маастрихтського  університету (Нідерланди)
  • Еріка Річардсон, технічний спеціаліст Європейської обсерваторії з систем і політики охорони здоров’я
  • Тихомир Стризреп, Міжнародний консультант з питань фінансування охорони здоров’я, Світовий банк
  • Вім Гроот, професор економіки Маастрихтського університету (Нідерланди)
  • Мажена Тамбор, Доцент кафедри економіки охорони здоров’я та соціальної безпеки, Інститут громадського здоров’я, Медичний коледж Ягеллонського університету, Польща
  •  Едвінас Асокліс, Директор Центру первинної медико-санітарної допомоги Пакруойського району, Литва
  • Лорета Асокльєне, кандидат наук, магістр громадського здоров’я, Начальник відділу епіднагляду Міністерства охорони здоров’я Литовської Республіки, викладач Вільнюського Університету  

Контакти: Тетяна Степурко, hcasummerschool@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: